شناسه خبر: 70417 منتشر شده در مورخ: 1397/12/16 ساعت: 16:42 گروه: اجتماعی
رئیس پلیس راه استان یزد گفت: واژگونی خودرو ۸۰ درصد حوادث رانندگی در محورهای برون‌شهری یزد را تشکیل می‌دهد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ مسعود قانعی در نشست مشترک ادارات راهداری و رؤسای پلیس‌راه شهرستان‌های استان یزد اظهار داشت: ۸۰ درصد حوادث رانندگی یزد مربوط به واژگونی خودرو در محورهای برون‌شهری است که عامل اصلی این نوع حوادث، خواب آلودگی رانندگان است.

 
وی با اشاره به اینکه اغلب واژگونی‌ها از ساعت ۱۲ تا ۱۸ اتفاق می‌افتد، عنوان کرد: به منظور جلوگیری از تلفات رانندگی، لازم است گشت‌های پلیس و راهداری در طول این ساعات افزایش پیدا کند و در نقاط پرحادثه، واحدهای گشتی مستقر شوند.
 
قانعی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بر اساس اعلام پزشکی قانونی، از سال ۹۰ تا ۹۶ هر سال شاهد کاهش تلفات رانندگی در محورهای استان بودیم اما در طرح نوروزی سال ۹۶ این آمار ناگهان افزایش ۱۰۰ درصدی پیدا کرد به نحوی که آمار کشته‌ها در طول سفرهای نوروزی از هفت نفر به ۱۵ نفر رسید.
 
رئیس پلیس راه استان یزد خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ دوباره روند کاهش تلفات در استان یزد را شاهد بوده‌ایم که امیدواریم این روند با همکاری نیروهای پلیس، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اورژانس و سایر دستگاه‌ها حفظ شود.
 
قانعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای اجرای طرح نوروز ۹۸ بیان کرد: بر اساس دستورالعملی که از سوی پلیس راه کشور اعلام شده است، نماینده پلیس‌راه و نماینده راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید از بدو حرکت ناوگان حمل و نقل عمومی در پایانه‌ها حضور داشته باشند تا از حرکت و جابجایی مسافر توسط ناوگان دارای نقص فنی جلوگیری شود.
 
وی همچنین خواستار ادامه روند استقرار ایستگاه‌های صلواتی در محورهای استان یزد شد و گفت: به دلیل خواب آلودگی رانندگان، این ایستگاه‌ها می‌تواند تا حد زیادی از بروز حوادث رانندگی و واژگونی خودروها جلوگیری کند.
 
قانعی با بیان اینکه ۷۰ درصد تصادفات استان یزد در طرح نوروزی مربوط به سواری‌ها است و بیشترین متوفیان حوادث جاده‌ای نیز مربوط به خودروهای سواری است، افزود: لازم است با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بروشورهای آموزشی و دارای نکات پیشگیرانه در اختیار رانندگان سواری قرار گیرد.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0955 sec