شناسه خبر: 70346 منتشر شده در مورخ: 1397/12/13 ساعت: 13:13 گروه: اجتماعی
62 درصد از این میزان برای محرومان و38 درصد آن در طرح های عام المنفعه هزینه شد

به گزارش یزدی نیوزمعاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گفت: امسال پرداخت زکات در شهرستان میبد نسبت  به سال گذشته 11 درصد  رشد داشته است 

غلامرضا مشعلچی افزود : استان یزد دربین استانهای کشور جزء 10 استان برتر زکات دهنده است .
وی اشاره کرد :مردم استان یزد ازاول سال تاکنون بالغ بر 10 میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند که 62 درصد از این زکات بین محرومین  و 38درصد آن درپروژه های عام المنفعه که با نیت خیرین هزینه می شود .
مشعلچی اظهار داشت :قرارشدپروژه های نیمه تمام که ازمشارکت مردم زکات دهنده باقی مانده است باکمک فرمانداری ها تکمیل شود. 
امام جمعه میبد درجلسه شورای زکات این شهرستان گفت:زکات از مقوله های مهم در اسلام است و باید حرکت جدیدی دراستان به ویژه درماههای رمضان و محرم دراین راستا شکل بگیرد.
آیت الله اعرافی با بیان اینکه باید دستگاهها هدف گذاری درستی را در باب زکات دنبال کنند گفت:افزایش ترویج فرهنگ زکات فطره،واجب و مستحبی ،برگزاری مسابقات با محتوای زکات و آشنایی دانش آموزان با مقوله زکات و وجوه شرعی درشخصیت آنها و آینده جامعه موثر است .
مدیرحوزه های علمیه کشور تصریح کرد:جهادکشاورزی باید برآورد درستی از زکات موجود و ظرفیت های آن درشهرستان را تهیه و ارائه دهد .
عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد:باید پروژه های عمرانی مرتبط با بحث زکات دراولویت دستگاهها و مسئولین قرار گیرد تا این پروژه ها به سرانجام برسد . 
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان درحاشیه این جلسه گفت:کمیته امداد بعنوان دبیرخانه شورای زکات شهرستانها فعالیت می کند. 
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2838 sec