شناسه خبر: 70126 منتشر شده در مورخ: 1397/12/03 ساعت: 17:11 گروه: اجتماعی
مدیر کل استاندارد یزد:

استاندارد بازدارنده نیست!

استاندارد بازدارنده نیست!
مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت: استاندارد در ایجاد بازار فروش برای تولید‌کنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات استاندارد، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

به گزارش یزدی نیوز«محمد حسین ماجدی اردکانی» که به اتفاق کارشناسان استاندارد برای بازدید نهایی اعطاء پروانه کاربرد استاندارد اجباری فرآورده روغن موتور به یکی از واحدهای تولیدی در میبد رفته بود، اظهار کرد: واحدهای تولیدی و شرکت های خدماتی از جانب استاندارد هیچگونه نگرانی نداشته باشند چرا که مجموعه ما بازدارنده نیست و همچون مشاورانی امین در خدمت جامعه هدف هستند.

 
وی ادامه داد: اداره کل استاندارد آمادگی کامل دارد تا به تمام درخواست‌های قانونی واحدهای تولیدی و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات استاندارد رسیدگی کند و کارگروه‌های تخصصی موجود  در اداره کل، مورد به مورد مشکلات را بررسی و نسبت به راهنمایی مراجعان و دادن راهکار اقدام می‌کنند.
 
دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: همان گونه که همگان مطلع هستند، بخشی از فعالیت‌های اداره کل استاندارد در راستای طرح طاها، نمونه برداری از بازار است که در این باره آمادگی کامل داریم تا تولید‌کنندگان چگونگی نمونه‌برداری‌های ویژه از سطح بازار را درخصوص محصولات خودشان با روش‌هایی که تجربه کرده‌اند را در اختیار استاندارد قرار دهند.
 
این مسئول تصریح کرد: نقطه اشتراک متولیان استاندارد استان و واحدهای تولیدی وشرکت‌های ارائه دهنده خدمات استاندارد، قانون است لذا خواستار مطالبه‌گری قانون از سوی واحدها و تذکر هر انحرافی را که در اجرای قانون مشاهده می‌کنند برای اصلاح آنها هستیم.
 
ماجدی اردکانی در پایان نیز گفت: واحدهای تولیدی و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات استاندارد می‌توانند شرایط اختصاصی کاری خود را اعم از بازرسی، نمونه‌برداری و حتی نگهداری محصولات در مراکز عرضه و فروش را اعلام کنند تا این اداره کل آن شرایط را به صورت روش‌های اجرایی در اختیار شرکت‌های بازرسی و نمونه‌برداری همکار قرار دهد، ضمن این که می تواند شرایط فی مابین به سازمان ملی استاندارد ایران هم اعلام شود.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/5229 sec