شناسه خبر: 69967 منتشر شده در مورخ: 1397/11/26 ساعت: 21:15 گروه: فرهنگی و هنری
در آستانه روز تکریم و بزرگداشت مقام مادران و همسران شهدا، ۹ کتاب مکتوب و صوتی ویژه بانوان شاهد و ایثارگر استان یزد رونمایی شد.

به گزارش یزدی نیوز مجموعه آثار مکتوب و صوتی مرتبط بانوان ایثارگر و شهید و همچنین مادران و همسران شهدای استان یزد ظهر امروز به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد و بنیاد حفظ آثار و نشر ارز‌ش‌های دفاع مقدس یزد در آیین اختتامیه، ششمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت یزد رونمایی شد.

 
در این جشنواره، از کتاب «پیله عشق» که مجموعه از خاطرات بانوان پرستار استان یزد است و توسط «فاطمه عابدی» به رشته تحریر درآمده رونمایی و بخشی از این کتاب در مراسم معرفی شد.
 
همچنین کتاب «دمنوش خاطرات» شامل مجموعه ای از اشعار شعرای زن استان یزد هم در این جشنواره رونمایی شد، دمنوش خاطرات مجموعه اشعاری است که بانوان شاعر استان یزد در حوزه ایثارگری بانوان سروده‌اند.
 
کتاب «دمنوش خاطرات» توسط عالیه محرابی، شاعر شناخته شده یزد که بارها در محضر رهبر معظم انقلاب به شعرخوانی پرداخته گردآوری و آماده رونمایی در این مراسم شد.
 
   
این دو کتاب به صورت رسمی و برای نخستین بار در جشنواره اسوه‌های صبر و استقامت یزد رونمایی شد و در اختیار علاقه‌مندان به حوزه کتب ایثار و شهادت و اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان قرار گرفت.
 
علاوه بر این دو کتاب مکتوب، هفت کتاب صوتی با هدف ارائه خوراک مناسب در فضای مجازی، در این جشنواره رونمایی شد و بخشی از این کتاب‌ها در مراسم رونمایی از طریق سیستم صوت سالن پخش شد.
 
کتاب‌های صوتی رونمایی شده در این مراسم ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و تنظیم شده و توسط ناهید فرجی بیان می‌شود و علاقه مندان می توانند این کتاب‌ها را تهیه کرده و به صورت صوتی از محتوای آن استفاده کنند.
 
این کتب توسط سازمان حفظ و نشر مشارکت زنان در دفاع مقدس استان یزد تهیه و آماده رونمایی در این مراسم شده است و به عنوان قدم مهمی در حوزه تولید محتوای مناسب برای گروه سنی کودک و نوجوان معرفی شده است.
 
 ششمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت در آستانه روز تکریم مقام مادران و همسران شهدا و به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و جامعه بسیج زنان یزد با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، بسیجیان، اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان استانی در سالن غدیر یزد برگزار شد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1625 sec