شناسه خبر: 69857 منتشر شده در مورخ: 1397/11/21 ساعت: 15:29 گروه: اجتماعی
مدیرتعاون روستایی استان یزد با اشاره به راه‌اندازی ۱۱۴ مرکز عرضه محصولات کشاورزی در استان یزد گفت: از سال ۷۲ تاکنون ۵۸۱ هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان یزدی خریداری شد.

به گزارش یزدی نیوز علی جهازی در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد اظهار داشت: شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی استان یزد، به عنوان بزرگترین تشکل مردمی حاضر در مناطق روستایی و تولید کشاورزی استان یزد فعالیت می‌کنند.

 
وی خاطرنشان کرد: در مجموع در سطح استان یزد 102 تشکل روستایی، کشاورزی، تولید و زنان، 12 واحد نظام صنفی کارهای کشاورزی و 10 کانون خبرگان کشاورزی تحت نظارت سازمان تعاون روستایی استان یزد فعالیت می‌کند.
 
مدیر تعاون روستایی استان یزد خاطرنشان کرد: تهیه و تدارک اقلام حرفه‌ای و معیشتی مورد نیاز اعضا، انجام امور بازرگانی و بازاریابی محصولات تولیدی، تهیه و توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی مورد نیاز روستاییان و کشاورزان منطقه تحت پوشش از جمله اقداماتی است که در حیطه فعالیت این سازمان و تشکل‌ها وجود دارد.
 
جهازی در ارتباط با تفکیک حوزه فعالیت تشکل‌های تحت نظارت این سازمان خاطرنشان کرد:  38 شرکت تعاونی روستایی، 38 شرکت تعاونی کشاورزی، 16 شرکت تعاونی تولید، یک شرکت تعاونی روستایی زنان، سه اتحادیه تعاون روستایی شهرستانی، 6 اتحادیه استانی، 11 نظام صنفی شهرستانی و یک نظام صنفی استانی و همچنین 9 انجمن خبرگان کشاورزی مجموع تشکل‌های تحت نظارت این سازمان را تشکیل می‌دهند.
 
 
وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم یکی از وظایفی است که این سازمان مکلف به انجام آن است ادامه داد: از سال 1372 تاکنون، بیش از 581 هزار تن محصول گندم تولیدی استان یزد از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.
 
 مدیر تعاون روستایی استان یزد ادامه داد: همچنین از سال 1395 تاکنون، بیش از 6400 تن شیر مازاد مصرف تولیدی دامداران استان یزد جهت فرآوری و تبدیل به خامه و شیر خشک خریداری شده است.
 
جهازی بیان کرد: عرضه مستقیم محصول مرغ و شیر کامل پاستوریزه با نازل‌ترین قیمت برای مصرف کننده، تامین، ذخیره‌سازی و توزیع بیش از 4700 تن میوه تنظیم بازار در ایام عید نوروز از سال 1394 تاکنون و همچنین صادرات بیش از 23 هزار تن انواع محصولات تولیدی استان یزد در طول سال‌های گذشته از دیگر فعالیت‌های این سازمان بوده است.
 
وی در ارتباط با اقدامات این سازمان در ارتباط با حوزه خدمات فنی، کشاورزی، مهندسی و اعتبارات گفت: احداث، توسعه و تجهیز هفت مرکز خرید محصولات کشاورزی، چهار واحد تولید خوراک دام، 114 مرکز عرضه محصولات کشاورزی، 25 باب فروشندگی مواد سوختی و 87 باب انبارهای چند منظوره به ظرفیت 75 هزار تن در سطح روستاهای استان یزد از جمله این فعالیت‌ها است.
 
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1332 sec