شناسه خبر: 69752 منتشر شده در مورخ: 1397/11/17 ساعت: 10:40 گروه: اجتماعی
جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد بمناسبت دهه مبارک فجر :

برگزاری دوره آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی در بهاباد

برگزاری دوره آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی در بهاباد
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد از برگزاری دوره آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی بمناسبت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛حسن رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهابادگفت: دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی با حضور  30 نفر از نجاتگران و امدادگران برادر  شهرستان بهابادبه مدت یک هفته  در محل کانون پرورشی و فکری شهرستان بهاباد در حال برگزاری می باشد .

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های تخصصی در جمعیت هلال‌ احمر، افزود : همه ‌ساله این جمعیت با برگزاری دوره‌های تخصصی امداد و نجات نیروهای متخصص را برای خدمت‌رسانی در حوادث آموزش می‌دهد.

رئیس جمعیت هلال ذاحمر شهرستان بهاباد بیان داشت : امدادگران  در این دوره با مباحثی همچون مباحث آناتومی، CPR ، تروماها، مهارت رگ گیری، آتل بندی، بانداژ، لوله گذاری، فوریت های نجات درمانی، تثبیت پزشکی مصدوم، داروشناسی و تریاژ  آشنا می شوند.

رضاپور با اشاره به برگزاری دوره به‌ صورت تئوری و عملی،هدف از برگزاری این دوره را آشنایی نجاتگران و امدادگران با نحوه برخورد مصدومان ترومایی در حوادث و همچنین افزایش توانمندی‌های آنان و انجام مراقبت‌ها و اقدامات پیش بیمارستانی جهت مصدومان اعلام کرد.

گفتنی است در پایان این دوره پس از برگزاری آزمون به قبول‌شدگان گواهینامه اعطا می‌شود.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 1/1286 sec