شناسه خبر: 69547 منتشر شده در مورخ: 1397/11/08 ساعت: 19:20 گروه: اجتماعی
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد از اجرای طرح پیوست سلامت در ادارات و صنایع یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز محمدحسن لطفی  در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان یزد با پیگیری‌های شهید صدوقی ایجاد شد اظهار داشت: معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی پیگیری 4 محور مددکاری اجتماعی، خیرین، سمن‌های سلامت، نقش بخش خصوصی در درمان را بر عهده دارد.

 
وی با اشاره مقایسه امید به زندگی قبل از انقلاب و این دهه افزود: امید به زندگی در زمان انقلاب 54 سال بوده است و اکنون به 78 سال افزایش یافته است و هنگامی که این موضوع کنترل شد جمعیت هم افزایش پیدا کرده است.
 
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه هم اکنون تمامی روستا‌های استان یزد تحت پوشش خدمات درمانی هستند خاطر‌نشان کرد: متاسفانه امروزه بیماری‌های غیرواگیر سبب ایجاد مشکلات زیادی در بین افراد جامعه شده است.
 
لطفی با اشاره اهداف معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: باید دیدگاه‌هایی را اجرایی کنیم که به سوی پیشگیری از بیماری‌ها تا درمان آنها توجه دارند و با آموزش خود درمانی باید به جایی برسیم که در هر بیمارستان چندین تخت خالی وجود داشته باشد.
 
وی با تاکید بر ضرورت اجرای کامل طرح پیوست سلامت ادارات گفت: 750 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که عموما کارگر بوده و باید با اجرای طرح پیوست سلامت، تمام صنایع و کارخانه‌ها مجوز این طرح را دریافت کنند.
 
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش خصوصی تصریح کرد: ساخت 6 بیمارستان با 787 تخت، بخش مراقبت‌های ویژه با 88 تخت، 5 مرکز شیمی درمانی، 76 دستگاه آمبولانس، ساخت 20 آزمایشگاه و 75 درمانگاه از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در عرصه بهداشت و درمان است.
 
لطفی تربیت پزشکان را از دیگر دستاورد‌های انقلاب دانست بیان کرد: تربیت یک هزار و 310 پزشک عمومی، 701 متخصص، دو هزار و 280 پرستار و تشکیل 46 سمن مردمی از دیگر دستاور‌های انقلاب اسلامی در این حوزه بوده است.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1413 sec