شناسه خبر: 69312 منتشر شده در مورخ: 1397/10/27 ساعت: 17:30 گروه: اجتماعی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه پیشرفت ایران اسلامی در زمینه کشاورزی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست گفت: توسعه مشاغل خُرد اقتصادی در روستاها بسیاری از مشکلات مردم این مناطق را حل می‌کند.

به گزارش یزدی نیوزسید جمال سجادی پور در همایش فرهنگ و مدیریت جهادی که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد مهریز برگزار شد با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از مواردی که در کشور باید مورد توجه قرار گیرد، شناسایی نقاط ضعف و غفلت‌ها و بکارگیری روش‌های در جهت پیشرفت هر چه بیشتر کشور است.

 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه در مسیر توسعه، یکی از نقاط ضعف کشور در عدم توسعه مشاغل خرد اقتصادی در روستاها است افزود: اگر این کار انجام می‌شد بسیاری از مشکلات مناطق روستایی حل و مردم این مناطق مجبور نبود برای خرید و تأمین مایحتاج مورد نیاز خود به شهرها بیایند.
 
وی در ادامه به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در زمینه کشاورزی اشاره و تصریح کرد: اگر امروزه به آماری در که در تولیدات زراعی قبل و بعد از انقلاب ارائه می‌شود توجه کنیم، تفاوت‌ها را به خوبی احساس می‌کنیم به این صورت که در سال 57 حدود 27 هزار تن تولیدات زراعی در کشور داشتیم ولی طبق آماری که در سال 96 ارائه شد، این میزان به 500 هزار تن افزایش یافته است.
 
سجادی پور اضافه کرد: در قبل از انقلاب، تولیدات باغی و تولید گوشت مرغ نیز افزایش چشم گیری داشته‌اند به این صورت که در سال 57 در تولیدات باغی 28 هزار تن بوده ولی در سال 96 به 10 برابر یعنی 280 هزار تن افزایش یافته است و همچنین در تولید گوشت مرغ قبل از انقلاب آمار 18 هزار تن را داریم که سال 96 به 62 هزار تن رسیده است که نشان می‌دهد که در همه بخش‌ها با پیشرفت‌های چشمگیری روبه رو بودیم.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه امروزه 470 هزار تن تولیدات گلخانه‌ای در استان داریم گفت: در مبحث تأمین نهاده‌ها امروزه 1200 تن نهاده وارد یزد می‌شود و به ازای آن 400 تن تولیدات دامی در استان شکل می‌گیرد.
 
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1377 sec