شناسه خبر: 69197 منتشر شده در مورخ: 1397/10/23 ساعت: 11:41 گروه: فرهنگی و هنری
در نشستی کتاب "روزها" اثر محمدعلی اسلامی ندوشن در قالب نشست ادبی "شبی با روزها» با حضور جمعی از صاحبنظران، نقد و تحلیل شد.

به گزارش یزدی نیوزستاد فلسفه اسلامی و ادبیات عرفانی دانشگاه علامه طباطبایی و چهره‌ ماندگار عرصه ادبیات کشور، در این مراسم با اشاره به اینکه  " روزها " ام‌الکتاب آثار اسلامی ندوشن است، گفت: این کتاب حاصل یک عمر تجربه نویسنده است که به وسیله آن بینش، دیدگاه، علایق و کوشش‌های دکتر اسلامی ندوشن به تصویر کشیده شده است.

اصغر دادبه افزود : کتاب روزها از دو جهت حائز اهمیت است؛ یکی از این جنبه که نگاه دکتر اسلامی را به تحولات اجتماعی دوران زندگی وی نشان داده و دیگری از آن جهت که بیانگر توجه خاص دکتر اسلامی به ادبیات این کشور به ویژه آثار فردوسی و حافظ است.
عبدالعظیم پویا، محقق، نویسنده و فعال حوزه میراث فرهنگی استان یزد نیز در این نشست ادبی ضمن بیان خاطراتی از نحوه آشنایی با اسلامی ندوشن گفت: ایران و فرهنگ، دو واژه‌ای است که بیشتر حضور را در آثار دکتر اسلامی دارد.
وی اظهار داشت : البته وی در کنار توجه به میهن و بزرگداشت ایران و پیوند این مفهوم با فرهنگ غنی این کشور، نوعی نگاه روحانی و اشراقی نیز به پدیده‌ها و حوادث دارد.
 در این نشست ادبی که مدیران کل کتابخانه‌های عمومی، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد؛ علی غیاثی ندوشن، مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سابق نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ تنی چند از از اهالی فرهنگ و هنر استان و جمعی از مردم شهر ندوشن حضور داشتند، 4 تن از اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران در خصوص کتاب «روزها» اثر محمدعلی اسلامی ندوشن به ایراد سخن پرداختند.
اجرای شاهنامه‌خوانی و پخش مستندی با عنوان «روزها» از دیگر برنامه‌های نشست ادبی نقد و تحلیل کتاب روزها بود.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1507 sec