شناسه خبر: 69163 منتشر شده در مورخ: 1397/10/21 ساعت: 08:35 گروه: فرهنگی و هنری
ششمین نشست شب های فرهنگی یزد با عنوان «شب دکتر اسلامی ندوشن» و مراسم رونمایی از کتاب نامه به فرزند با حضور «محمدعلی طالبی» استاندار یزد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز استاندار یزد در ششمین نشست شب های فرهنگی با عنوان « شب دکتر اسلامی ندوشن» و رویکرد ایران را از یاد نبریم ضمن ابراز خرسندی از تحقق برگزاری برنامه های مستمر فرهنگی در استان از تلاش های صورت گرفته برای این برنامه قدردانی کرد.

«محمدعلی طالبی» گفت:یکی از اولویت های امروز یزد تقویت بعد اجتماعی و فرهنگی است و برنامه هایی از این جنس به قوام فرهنگی جامعه کمک می کند.
طالبی افزود: در راستای شعاری که برای برنامه شب دکتر اسلامی ندوشن با عنوان " ایران را از یاد نبریم " انتخاب شده است می توان گفت حفظ و تقویت هویت یزد به ویژه پرداختن به ابعاد فرهنگی آن مستلزم برگزاری برنامه هایی در این ساختار می باشد.
وی اظهار داشت:با بزرگداشت یاد چهره هایی که در جامعه ما موثر بوده و از این آب و خاک برخاسته و رشد کرده اند و امروز نام و یادشان در اذهان همه مردم استان زنده و جاویدان است از جمله شخصیت ارزشمند دکتر اسلامی ندوشن  با توجه به بخش های فرهنگی و اجتماعی بتوانیم ایفای نقش افرادی اثرگذار را در جامعه داشته باشیم.
استاندار یزد در پایان بیان کرد:از همه صاحب نظران فرهنگی می خواهم که مدیریت ارشد استان را  برای تعالی فرهنگی و اجتماعی و پرداختن به  بخش زیربنایی توسعه در همه ابعاد  کمک کنند.
گفتنی است در این برنامه از کتاب «نامه به فرزند» آخرین اثر ماندگار اسلامی ندوشن در قالب پندنامه ای تاریخی به همه جوانان ایران زمین که توسط اساتید فرهیخته امیرخانی و رهبران خوشنویسی شده است  رونمایی و نمایشنامه خوانی «ابر زمانه  و ابر زلف» اثر دکتر اسلامی ندوشن نیز صورت گرفت.  
این برنامه با سخنرانی اصغر دادبه استاد دانشگاه،فریدون مجلسی نویسنده،مترجم و روزنامه نگار،کامیار عابدی و محمد دهقانی نویسنده و منقد ادبی همراه بود و مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفت.
 
 
منبع:استانداری یرد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1684 sec