شناسه خبر: 69140 منتشر شده در مورخ: 1397/10/20 ساعت: 12:05 گروه: فرهنگی و هنری
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

دانشگاه‌ها مسئول پرورش و تربیت دینی جوانان

دانشگاه‌ها مسئول پرورش و تربیت دینی جوانان
حجت الاسلام مصطفی رستمی: تعلیم و تربیت مکمل یکدیگرهستند.

به گزارش یزدی نیوزرئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشستی با روسای دانشگاههای استان یزد، افزود: دانشگاه طراز اسلامی در جامعه اسلامی مسئول پرورش و تربیت دینی جوانان نیز است و در برابر نگرانی های فرهنگی خانواده ها نسبت به فرزندان مسئول است.

 
حجت الاسلام مصطفی رستمی در این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد در این دانشگاه برگزار شد؛ با ابلاغ سلام رهبر انقلاب به دانشگاهیان استان یزد، به دغدغه ایشان در حوزه مسائل اجتماعی اشاره کرد و گفت: در جامعه اسلامی، دانشگاه کارویژه ها و مسئولیت های متعددی دارد که یکی از آنها حل مسائل کشور است.
 
وی کارنامه موفق تکیه بر دانشگاهیان در امور دفاعی، هسته ای، پزشکی و موارد دیگر را یادآور شد و افزود: دانشگاه کانون تجمع نخبگان هر جامعه است و در برابر جامعه مسئولیت دارد لذا باید در برابر مسائل اجتماعی-فرهنگی، زیست محیطی، کم آبی و سایر مسائل کشور هم دانشگاه مواضع فعال اتخاذ کنند.
 
وی دومین کارویژه دانشگاه را تربیت قوه عاقله و مدیران و مسئولان و شهروندان مطلوب ذکر کرد و گفت: حدود نیمی از جوانان کشور در تأثیرپذیرترین مقطع عمر خود وارد دانشگاهی می شوند که ما مدیران آن هستیم و فرصت عظیم اثرگذاری و شکل دهی به جریان اصلی نسل آینده کشور در فضاهای دانشگاهی در اختیار ماست که باید نهایت بهره برداری صورت گیرد.
 
حجت الاسلام رستمی افزود: جوان در دانشگاه باید درس زندگی بگیردو ما شاهد هستیم که بسیاری از جوانان مراتب بالایی در علم کسب کرده اند اما با مهارت های زندگی فردی و اجتماعی آشنا نیستند و این نقش دانشگاه است که هر دو را پا به پای هم پیش ببرد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارویژه دیگر دانشگاه را تحول دائمی و گذر از مصرف گرایی به تولیدکنندگی علم دانست و گفت: در بسیاری از عرصه ها دارای مقام های نخست جهان و از صادرکنندگان محصولات علمی به کشورهای پیشرفته هستیم اما این فرایند را از طریق فرصت و انگیزه دادن به دانشجو باید به سایر عرصه ها نیز تسری داد و هدف دشمن که ناامید کردن جوانان نسبت به آینده است را ناکام گذاشت.
 
حجت السلام رستمی با اشاره به سند جامع دانشگاه اسلامی که مجموعه های اصلی آموزش عالی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین آن نقش داشته اند، از روسای دانشگاه ها خواست تا در دانشگاه های خود درباره آن بحث کنند و راهکارهای عملی برای اجرایی نمودن آن ارائه دهند.
 
دکتر محمد صالح اولیاء رییس دانشگاه یزد از نگاه مثبت حجت السلام رستمی به دانشگاه و جایگاه آن در کشور قدردانی کرد و گفت: یک عزم جدی برای ساماندهی کم و کیف نظام آموزش عالی کشور نیاز است که با عنایت به نقش شما در شورای عالی انقلاب فرهنگی امید است این امر اتفاق بیفتد.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0829 sec