شناسه خبر: 69125 منتشر شده در مورخ: 1397/10/19 ساعت: 15:19 گروه: شهرستان ها
مدیر کل استاندارد استان یزد در مورد استاندارد تجهیزات و فضای زمین‌های بازی شهرستان میبد ابراز نگرانی کرد و از مسئولان و متصدیان امر خواست تا قبل از بروز آسیب‌های جسمی و جانی استفاده‌کنندگان در مورد انها نظارت بیشتری داشته باشند.

به گزارش یزدی نیوز «محمد حسین ماجدی اردکانی» در نشست کارگروه استاندارد‌سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات شهرستان میبد، اظهار کرد: زمین‌های بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهر شادی‌ها، مشمول استاندارد اجباری خدمات هستند و حتما باید متصدیان امر نسبت به استاندارد‌سازی آن‌ها اقدام کنند.

 
وی افزود: مدیریت سه واحد شهربازی میبد که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، استاندارد هستند ولی خارج از این به ویژه در ارتباط با زمین‌های بازی نگران هستیم که از مسئولان و متصدیان امر تقاضا داریم هنگام ایجاد و گسترش هرگونه امکاناتی، از اداره کل استاندارد در خصوص کیفیت و استاندارد بودن تجهیزات و فضای ایجادی استعلام کنند.
 
دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی استان یزد ادامه داد: وجود نواقص احتمالی در تجهیزات و وسایل غیر استاندارد، ممکن است به جسم و جان تمام استفاده‌کنندگان به ویژه کودکان و نوجوانان آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند که در این جا از مسئولان شهرستان به ویژه شهردار می‌خواهیم تا این موضوع را مد نظر داشته باشند چرا که در برخی از دیگر شهرستان‌های استان شاهد صدمات جسمی هم بوده‌ایم . 
 
وی که در جمع روسای مختلف دوایر دولتی و غیردولتی شهرستان میبد سخن می‌گفت راجع به کالیبراسیون وسایل سنجش نیز افزود: خوشبختانه بعد از یزد، میبد اولین شهرستانی است که در خصوص کالیبراسیون تمام وسایل سنجش با هزینه اتاق اصناف اقدام کرده و این حرکت مایه امیدواری و خوشحالی است . 
 
ماجدی اردکانی تدوین استاندارد زیلو توسط اداره کل استاندارد یزد را همزمان با ثبت جهانی زیلوی میبد، اقدام مبارکی دانست و ابراز امیدواری کرد تا تمام بافندگان زیلو بتوانند موفق به دریافت نشان استاندارد تشویقی برای کالای تولیدی خود شوند.
 
گفتنی است؛ مدیر کل استاندارد استان در نهمین سفر شهرستانی و کاری خود با هدف شرکت در کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات، بازدید از نمایندگی استاندارد و آشنایی با فضای استاندارد شهرستان در میبد حضور یافت.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0860 sec