شناسه خبر: 68252 منتشر شده در مورخ: 1397/09/15 ساعت: 19:40 گروه: اجتماعی
سرپرست استانداری یزد گفت: حوزه فناوری و اطلاعات باید علاوه بر انجام مأموریت‌های خود به خلق ظرفیت‌های جدید در زمینه اشتغال بپردازد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدعلی طالبی در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که با محوریت فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: یزد ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه دارد اما باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کنیم.

 
وی بیان کرد: استان یزد هم به لحاظ بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص و هم موارد دیگر از جمله دانش فناوری اطلاعات، زیرساخت و ... دارای ظرفیت‌های خوبی است اما باید از همه اینها در کنار هم به درستی استفاده شود تا به نتیجه مطلوب و دلخواه برسیم.
 
سرپرست استانداری یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان یزد در کنار همه ظرفیت‌های موجود، یک تیم هماهنگ، جوان و با انگیزه داریم که حوزه فناوری و اطلاعات را به خوبی اداره کرده اند.
 
طالبی عنوان کرد: اگر این تیم در کنار بخش خصوصی قرار گیرد، آنگاه خواهیم توانست اقدامات ارزشمندی در استان در حوزه فناوری و اطلاعات انجام دهیم.
 
وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای ارائه شده، عمده بیکاران استان یزد را، افراد تحصیلکرده تشکیل می‌دهند، بیان کرد: به طور قطع اگر بتوان در حوزه فناوری و اطلاعات اقدامات بزرگتری انجام داد، می‌توان بحث بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را نیز حل کرد.
 
طالبی تاکید کرد: حوزه فناوری اطلاعات باید بتواند علاوه بر کارها و مسئولیت‌های مشخص شده خود، در حوزه ایجاد اشتغال نیز اقدامات موثری انجام دهد.
 
سرپرست استانداری یزد، بر لزوم بهره‌گیری از تجربیات سایر استان‌ها در این زمینه تاکید کرد و بیان داشت: در برخی استان‌ها اتفاقات خوبی رقم خورده که می‌تواند برای استان یزد نیز الگو باشد.
 
طالبی خاطرنشان کرد: بعضی از حمایت‌ها در سایر استان‌ها از حوزه فناوری بسیار حائز اهمیت و سبب رشد و پیشرفت آنها شده و این آمادگی در بین مسئولان استان وجود دارد که مطابق ظرفیت‌هایی که در یزد وجود دارد، از حوزه فناوری و اطلاعات حمایت کامل داشته باشند.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1416 sec