شناسه خبر: 68245 منتشر شده در مورخ: 1397/09/15 ساعت: 16:44 گروه: شهرستان ها
رییس جامعه نابینایان میبد:

روشندلان میبدی شغل می‌خواهند

روشندلان میبدی شغل می‌خواهند
رییس جامعه نابینایان شهرستان میبد یکی از مهمترین مشکلات نابینایان این شهرستان را نداشتن شغل مناسب عنوان کرد و گفت: همسر برخی از نابینایان با فعالیت در دو شیفت کاری، نان‌آور خانه هستند.

به گزارش یزدی نیوز«حسین برزگر» در حاشیه جشنی که به مناسبت روز جهانی معلولان در باغ‌تالار دانشگاه آزاد میبد با حضور مسئولان و معلولان این شهرستان برگزار شد، گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشن آشنایی مسئولان و مدیران ارشد شهرستان با مشکلات و معضلات جامعه نابینایان و معلولان است . 

 
وی افزود: نابینایی محرومیت است ولی محدودیت نیست و یک نابینا توانایی‌هایی زیادی دارد که ضعف و نبود حس بینایی او را جبران می‌کند . 
 
برزگر با اشاره به این که بعضا  نابینایان از افتخارات شهرستان محسوب می‌شوند، اظهار کرد: تعدادی از نابینایان شهرستان میبد دارای تحصیلات عالی با مدرک دکترا هستند و در دانشگاه‌های برتر کشور تحصیل کرده‌اند.
 
وی بیان کرد: اصلی‌ترین مشکل جامعه نابینایان مسائلی مانند  اشتغال و مناسب‌سازی معابر برای تردد آنهاست و متاسفانه با وجود آگاهی همه مسئولان از مشکلات نابینایان تاکنون هیچ اقدام مهمی برای رفع این مشکلات صورت نگرفته است . 
 
برزگر تصریح کرد: نابینایان شهرستان میبد دارای شغل مناسب و پایداری نیستند و بعضی از آنها همسرانشان در دو شیفت کاری، نان‌آور خانه هستند لذا لازم است که مسئولان به این امر اهتمام ویژه‌ای بپردازند . 
 
وی همچنین از نبود یک دفتر مناسب در شان جامعه نابینایان شهرستان  میبد گلایه کرد و از مسئولان خواست با توجه به ظرفیت‌های فراوان شهرستان در این رابطه مساعدت کنند.
 
رییس  جامعه روشندلان میبد  در پایان نیز از خیرین و مسئولین خواست تا در سایه تعامل و همکاری به جامعه نابینایان و معلولین شهرستان کمک و مشکلات این قشر از جامعه را مرتفع کنند.
 
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1552 sec