شناسه خبر: 68131 منتشر شده در مورخ: 1397/09/11 ساعت: 10:40 گروه: اجتماعی
رئیس هیات مدیره بندر خشک از تکمیل مجموعه سردخانه‌های این بندر با ظرفیت ۲۰هزار تن بعنوان بزرگترین سردخانه جنوب شرق کشور خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمدیرعامل بندر خشک پیشگامان استان یزد گفت: این بندر با بهره مندی از زیرساخت های مناسب  هم اکنون اماده ارائه خدمات به واحدهای صنعتی و تجار و بازرگانان استان است.

شهسواری افزود: در مرحله اول بهره برداری از بندر خشک استان یزدهم اکنون ترمینال، خطوط ریلی، سردخانه و انبارهای بندر خشک  به بهره برداری رسیده است.
مدیر پشتیبانی بندر خشک استان یزد هم گفت: از مجموع 15خط ریلی پیش بینی شده در این بندر تاکنون 7خط آن به بهره برداری رسیده است.
رضایی نژاد رئیس هیات مدیره بندر خشک هم از تکمیل مجموعه سردخانه های این بندر با ظرفیت 20هزار تن بعنوان بزرگترین سردخانه جنوب شرق کشور و مجموعه انبارهای این بندر با ده هزار مترمربع مساحت خبر داد و گفت: قرار گرفتن این مجموعه در کنار پنج راه ریلی و چهار راه مواصلاتی کشور بندر خشک استان را مکان مناسبی برای بارگیری و حمل بار به سایر نقاط کشور تبدیل کرده است.
رضایی نژاد کاهش هزینه حمل بار و کالا به تمام نقاط کشور به دلیل قرار گرفتن این بندر در مرکز کشور سهولت حمل بار و سرعت ارسال و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده کالا را از مزیت های حمل بار از طریق این بندر برشمرد.
وی گفت با بهره برداری از مرحله اول بندر خشک استان یزد زمینه اشتغال یک هزار نفر بصورت مستقیم و 3هزار نفر بصورت غیرمستقیم فراهم شده است که این میزان با بهره برداری از مراحل دوم و سوم بندر خشک به  بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت.
برای ساخت و تکیمل مرحله اول بندر خشک استان یزد 200میلیارد تومان هزینه شده است.
برای تکمیل کامل آن به بیش از 600میلیارد تومان نیاز است.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1372 sec