شناسه خبر: 68056 منتشر شده در مورخ: 1397/09/07 ساعت: 12:46 گروه: اقتصادی
مدیر عامل فولاد آلیاژی ایران در اختتامیه کمپین انرژی:

صرفه‌جویی تا 10 درصدی مصرف انرژی را دنبال می‌کنیم

صرفه‌جویی تا 10 درصدی مصرف انرژی را دنبال می‌کنیم
مدیر عامل شرکت فولادآلیاژی ایران گفت: این مجموعه به عنوان اولین شرکت صنعتی در کشور، پیش برنده طرح ارتقاء فرهنگ بهره‌وری انرژی در صنایع است.

به گزارش یزدی نیوز«علیرضا چایچی» در مراسم اختتامیه کمپین انرژی شرکت فولاد آلیاژی ایران که با حضور نمایندگان سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) و جمعی از مدیران، مسئولین و کارکنان شرکت برگزار شد، با بیان این که هدف اصلی این طرح، بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی بوده و در این طرح، صرفه‌جویی چهار تا 10 درصدی مصرف انرژی دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح طی چهار ماه گذشته در شرکت فولاد آلیاژی  عملیاتی شد و با توجه به زمان‌بر بودن فرهنگ‌سازی پیش‌بینی می‌شود اهداف طرح به تدریج تا یک سال آینده محقق شود.

 
وی با تاکید بر این که هدف اصلی در این رابطه، بهینه‌سازی مصرف و همانا کاهش مصرف انرژی است، از همکاری صمیمانه یونیدو(سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) و این که فرصت خوبی را برای فولادآلیاژی ایران فراهم کردند تا بتوان گام های بلندی در جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی برداشته شود، قدردانی کرد.
 
وی در ادامه این برنامه، عملکرد چهار ماه دوم سال 97 شرکت را نیز ارائه کرد و افزود: در بخش تولید همکاران پرتلاش فولادسازی موفق شدند در مرداد ماه با تولید میزان 46 هزار و 205 تن مذاب، رکورد بسیار چشمگیری را به جای بگذارند.
 
چایچی با بیان این که رقم مذکور بعد از 1.5 سال و با چهار هزار تن افزایش تحقق پیدا کرده است، ادامه داد: از دیگر موفقیت‌های بخش تولیدی می‌توان به کسب رکورد روزانه دو هزار و 215 تن در 24 مرداد 97 اشاره کرد که در قیاس با رکورد قبل یک‌هزار و 918 تن بود، بالغ بر 400 تن افزایش داشته باشد.
 
به گفته وی، همکاران واحد فولادسازی همچنین موفق شدند رکورد تعداد ذوب را هم در طی همان روز  یعنی 24 مرداد، به 45 ذوب برسانند.
 
مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران از آخرین رکوردی که بیش از چهار سال قبل زده شده بود، خبر داد و ادامه داد: این دستاورد قابل توجهی است که همکاران نورد سبک بعد از گذشت 4.5 سال، موفق شدند رکورد روزانه نورد سبک را به عدد یک‌هزار و 101 تن برسانند.
 
چایچی خاطرنشان کرد: در طی چهار ماه گذشته واحد فولادسازی موفق به تولید دو گرید جدید از گروه فولادهای زنگ نزن کرم نیکل(فولاد 104401، 104541) به روش استفاده 100 درصد قراضه شد که این دستاورد، ارزش افزوده بالایی را برای شرکت فولادآلیاژی ایران به همراه خواهد داشت.
 
وی از تولید سه سایز جدید تسمه در نورد سبک نیز خبر داد و با اشاره به تولید سه هزار تن کلاف در ماه آبان، گفت: آخرین میزان تولید قبلی کلاف بالغ بر 1800 تن در ماه بوده است.
 
مدیر عامل شرکت اظهار کرد: واحدهای فروش و لجستیک نیز در مردادماه موفق به شکستن رکورد فروش محصولات داخلی و دستیابی به عدد 36 هزار و 859 تن شدند که این رکورد نیز بعد از چهار سال حاصل شد و مجدد نیز در شهریور سال‌جاری و با دستیابی به عدد 39 هزار و 364 باز هم ارتقاء یافت. همچنین واحد فروش موفق به کسب رکورد فروش کل محصولات در شهریور ماه سال 97 با دستیابی به 43 هزار و 99 تن شد که چیزی بالغ بر دو هزار  تن افزون بر رکورد قبلی است.
 
وی در ادامه از رکورد روزانه این واحد هم خبر داد و گفت: در هفته گذشته واحد فروش موفق به دستیابی به عدد سه هزار و 547 تن فروش و حمل شد که این رکورد در مقایسه با رکورد قبلی حدود 200 تن افزایش یافته است.
 
چایچی افزود: تلاش کلیه همکاران فولادآلیاژی ایران باعث شد میزان فروش هشت ماه سال 97 به 273 هزار   تن محصول برسد که 15 هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته (6درصد) رشد داشته است.
 
وی در بخش تامین نیز از همکاران خرید و سایر حوزه های مرتبط با این واحد تقدیر کرد و بیان نمود به همت این عزیزان توانستیم موجودی آهن اسفنجی را به حدود 20 هزار تن برسانیم که این به نوبه خود یک رکورد تحسین برانگیز است.
 
این مسئول در پایان از سایر بخش ها، اعم از امور تکنولوژی، امور مهندسی، mis ، مالی، منابع انسانی، روابط عمومی و سایر واحدها نیز تشکر کرد و از حرکت‌های قابل تحسین نظیر موتورهای روتور مخروطی که برای اولین با اتفاق افتاد، سپاسگزاری نمود.
 
«نسیم شکاری» مدیر هماهنگ‌کننده پیشبرد ارتقاء فرهنگ بهره وری انرژی نیز در ادامه گفت: طرح بهره‌وری انرژی در صنایع، با حمایت مالی و تسهیلات محیط زیست جهانی ( GEF ) در شاخه تغییرات آب و هوایی و توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( unido ) در شرکت فولادآلیاژی ایران به صورت پایلوت برگزار شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که ایران جزء کشورهای بزرگ گازهای گلخانه‌ای است، وظیفه ما در بخش صنعت این است که با نگاه ویژه و اصلاح الگوی مصرف و در حد توان مصرف انرژی را کاهش دهیم.
 
شکاری در پایان اعلام کرد: شرکت فولادآلیاژی ایران یکی از بهترین‌های صنایع فولاد است که روند کاهش شاخص های عملکرد انرژی آن در طی سال های گذشته، بیانگر رویکرد مثبت مدیریت ارشد این مجموعه بوده که بهارتقای بهره وری انرژی در این بخش، کمک شایانی کرده است.
 
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2892 sec