شناسه خبر: 68023 منتشر شده در مورخ: 1397/09/06 ساعت: 13:18 گروه: اجتماعی
در پی حادثه تخریب خط آب انتقالی

نشست مسئولان اصفهان با نماینده کشاورزان

نشست مسئولان اصفهان با نماینده کشاورزان
در نشست نماینده کشاورزان استان با معاون وزیر نیرو، مشکلات کشاورزان بررسی و بر اجرایی شدن مصوبات ۹ماده‌ای شورای عالی آب تاکید شد.

به گزارش یزدی نیوزدر این جلسه 5ساعته ابتدا امینی نماینده کشاورزان اصفهان به تقسیم ناعادلانه آب و نبود نظارت کافی بر برداشت های بالادست انتقاد کردند.

 
رهاسازی آب برای کشت پاییزه، جلوگیری و نظارت قاطعانه بر حوزه آبریز و برداشت های غیرمجاز، اجرای دقیق مصوبات شورای عالی آب، پرداخت سریع خسارت به کشاورزان از جمله خواسته های نمایندگان کشاورزان شرق و غرب استان اصفهان بود.
 
در این جلسه بعد از سخنان کشاورزان، نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری های مصوبات و حقابه کشاورزان صحبت کردند.
 
سرپرست استانداری نیز با حمایت از کشاورزان و تایید حق و حقوق کشاورزان آنها را به آرامش دعوت کرد و نوید خبرهای خوب برای کشاورزان داد.
 
محمدعلی شجاعی به کشاورزان قول داد که مشکلات آنها را به سرعت پیگیری کند و به محض تحقق شرایط، تصمیم برای رهاسازی آب برای کشاورزان اتخاذ شود.
 
پیگیری مشکلات کشاورزان در وزارتخانه
 
معاون وزیر نیرو هم که به عنوان نماینده وزارتخانه برای حل و بررسی مشکلات کشاورزان به اصفهان آمده بود قول داد که با جدیت مشکلات کشاورزان اصفهانی را در وزارتخانه دنبال کند.
 
عباس سروش آب را مساله ای فرابخشی دانست و گفت: وزارت نیرو از طریق شورای سازگاری با کم آبی و همراهی استانهای حوزه آبریز زاینده رود مسایل را پیگیری و حل خواهد کرد.
 
آمادگی کشاورزان برای رهاسازی آب و انجام کشت در اولین فرصت، تشکیل کمیته برای سنجش شرایط آبی استان و ارایه گزارش در این خصوص در مدت سه روز، تهیه سازوکار لازم در وزارت نیرو برای پرداخت خسارت به کشاورزان و همچنین پرداخت این خسارت از طرف صنایع پرآب بر، تشکیل کمیته ویژه برای پیگیری اجرایی شدن مصوبات 9ماده ای شورای عالی آب و تامین هزینه های بذر برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان از جمله مصوبات این جلسه بود.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1335 sec