شناسه خبر: 68022 منتشر شده در مورخ: 1397/09/06 ساعت: 12:47 گروه: اجتماعی
کمیته امداد استان یزد در نیمه نخست سال جاری 42 میلیارد و 897 میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض و وام قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی به نیازمندان کمک کرد.

به گزارش یزدی نیوز مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه هدف کمیته امداد توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی، تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی نیازمندان و محرومان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی به آنان است، گفت: کمیته امداد استان یزد در نیمه نخست سال جاری 42 میلیارد و 897 میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض و وام قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی به نیازمندان کمک کرد.

 
محسن علیزاده شورکی، افزود: توسعه پوشش بیمه‌های اجتماعی، فراگیر کردن نظام جامع سلامت مددجویان، ارتقا کمک و کیفی خدمات حمایتی پایه اعم از مسکن، آموزش و معیشت نیازمندان، اولویت دادن به ارائه خدمات حمایتی به صورت قرض‌الحسنه ازجمله سیاست‌های کمیته امداد در برنامه پنج‌ساله ششم در بخش ارائه خدمات اجتماعی و حمایتی برای توانمندسازی نیازمندان است.
 
وی بابیان اینکه بخشی از کمک‌های ارائه‌شده به نیازمندان به صورت بلاعوض بوده است، گفت: طی شش‌ماهه نخست امسال 28 میلیارد و 300 میلیون تومان کمک بلاعوض به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان موردی پرداخت شد، کمک‌های پرداختی در بخش‌های مختلف ازجمله تأمین هزینه‌های معیشتی، برنامه حمایت‌های اجتماعی، کمک به تأمین سلامت نیازمندان، بیمه خدمات درمانی، امور فرهنگی مددجویان، تأمین مسکن نیازمندان، کمک به امر ازدواج مددجویان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کمک‌های موردی بوده است.
 
علیزاده با اشاره به اینکه بخش دیگری از کمک‌های این نهاد به نیازمندان به صورت وام قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی است، ادامه داد: طی این مدت 14 میلیارد و 597 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به جامعه هدف تحت حمایت و نیازمندان موردی اعطاشده است که 11 میلیارد و 286 میلیون تومان در قالب تسهیلات اشتغال و خودکفایی و سه میلیارد و 311 میلیون تومان به عنوان وام قرض‌الحسنه ضروری پرداخت‌ شده است.
 
وی با اشاره به اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی به نیازمندان برای ایجاد اشتغال، امور درمانی، ازدواج، تحصیلی اعطا می‌شود. افزود: 61 درصد تسهیلات اشتغال از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و 39 درصد از محل تسهیلات صندوق امداد ولایت کمیته امداد و صد درصد وام کارگشایی نیز از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد اعطاشده است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه تسهیلات اشتغال اعطایی در قالب طرح‌های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود، گفت: طی نیمه نخست سال جاری ۳۳۷ مورد وام اعطایی به مبلغ هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در زمینه خودکفایی، ۱۴۸ مورد به مبلغ یک میلیارد و ۶۴ میلیون تومان توان افزایی و ۳۳ مورد به مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان در زمینه کارانگیزی بوده است، در همین مدت دو میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان نیز به عنوان وام مجدد برای توسعه طرح‌های اشتغال به متقاضیان پرداخت شد.
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4852 sec