شناسه خبر: 67794 منتشر شده در مورخ: 1397/08/26 ساعت: 13:12 گروه: فرهنگی و هنری
سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور:

استقبال مردم از تئاتر آزادراه پیامی جدی برای مسئولان کشور است

استقبال مردم از تئاتر آزادراه پیامی جدی برای مسئولان کشور است
سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور در بازدید از تئاتر « آزادراه» کانون حضرت رقیه(س) یزد گفت: استقبال کم نظیر مردم از تئاتر هنری و مسجدی آزادراه نماد قدرت آموزشی کانون های مساجد و پیامی جدی برای مسئولان هنری کشوری است

به گزارش یزدی نیوز« سعید سعادتی» در جریان سفر به استان با حضور در لوکیشن اجرای تئاتر عاشورایی « آزادراه» کانون فرهنگی هنری حضرت رقیه(س) یزد، اظهار کرد: استقبال کم نظیر مردم از تئاتر هنری و مسجدی پیامی برای مسئولان هنری کشوری است .

 
وی افزود: این تئاتر مسجدی به نوعی توانسته تئاتر حرفه ای را با تئاتر صحنه‌ای ترکیب کند به گونه ای که هر مخاطبی خود را در صحنه حس می کند و به صورت میدانی است .
 
سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: این استتقبال پرشور مردمی و برگزاری چند سانس در یک شب می تواند پیامی برای مسئولان هنری کشور باشد که بیشتر توجه به تئاتر مسجدی و مذهبی  داشته باشند .
 
سعادتی تصریح کرد: این تئاتر به گونه ای راه را به افرادی که گذشته را انکار می کنند نشان می دهد و به نوعی پیوند بین عاشورا و اکنون است .
 
این مسئول ادامه داد: استفاده از بازیگران مختلف در این تئاتر می تواند از ویژگی های دیگر باشد به نحوی که استفاده از خرسال و بانوان می‌تواند ارتباط خوبی را با مخاطب برقرار کند و هر گروه سنی را نیز به درون خود بکشاند .
 
سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد خاطرنشان کرد: این تئاتر نشان داد که می توان با کمترین امکانات کارهای فاخر و ارزشمند هنری و مسجدی تولید کرد و مخاطبان را به خود جذب کرد .
 
سعادتی اظهار کرد: ویژگی دیگر این تئاتر در هم آمیختن مخاطبین مختلف بود به گونه ای که می توان از آن به عنوان مخاطبان رنگین کمان نام برد و به صورت خانوادگی از قشرهای مختلف را به سمت خود کشانده است .
 
وی در پایان گفت: ما از فعالیت های کانون حضرت رقیه(س) و دبیرخانه کانون های مساجد یزد تشکر می کنیم و همچنین معتقدیم که با حمایت های نهادهای مختلف مانند شورای شهر می توان این کارها را به عنوان الگویی در سطح کشور معرفی کرد . 
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1478 sec