شناسه خبر: 67782 منتشر شده در مورخ: 1397/08/25 ساعت: 16:54 گروه: اقتصادی
معاون اقتصادی استاندار یزد تقویت خصوصی‌سازی برخی از محصولات را مهم دانست و گفت: باید در کنار شهرک‌های صنعتی به مشاغل خانگی توجه کنیم و از جذابیت آنها بهره ببریم.

به گزارش یزدی نیوزعلی زینی‌وند در افتتاحیه نخستین جشنواره انار تفت اظهار داشت: رویدادهایی از جمله جشنواره زعفران در بهاباد و جشنواره انار در تفت که تبلیغات آن را در سطح شهر می‌بینیم اتفاق بسیار جالب و تازه‌ای برای مردم است که در حال انجام است.

 
وی افزود: در بازدیدی که از غرفه‌ها داشتیم متوجه شدیم که محصولات این شهرستان بسیار متنوع است به ویژه اینکه همه آنها تجربی است و سلیقه خود خانم‌های خانه‌دار و آقایانی است که در قالب مشاغل خانگی این کار را رقم زده‌اند.
 
معاون اقتصادی استاندار با اشاره به مشاغل خانگی تصریح کرد: با بازدید یکی از این غرفه‌ها که تنوع محصولات آن بیش از 10 نوع محصول از انار بود متوجه شدیم که این فرد با وامی حدود 10 میلیون تومان در خانه خود در قالب مشاغل خانوادگی در حال اشتغال است.
 
زینی‌وند تشکیل شهرک‌های صنعتی و کارخانه‌ها را در هر شهر و کشور ضروری دانست و افزود: در دنیا ایجاد کارخانه‌های غول پیکر، شهرک‌های صنعتی و صنایع بزرگ ضرورت دارد و استان یزد هم در این زمینه پیشرو است ولی برای اشتغال در استان یزد باید به مشاغل خانگی و کوچک توجه شود.
 
زینی‌وند ادامه داد: ما باید به این امر مهم توجه کنیم و همچنین امسال و سال آینده توجه ویژه‌ای به تخصیص اعتبارات این موضوع داشته باشیم تا بتوانیم از این جذابیت‌ها استفاده کنیم.
 
وی عنوان کرد: وظیفه دانشگاهیان است که در حوزه‌های پژوهشی، فراوری و تنوع بخشی توجه کنند و کمک کنند این موضوعات تجاری‌سازی شود تا مورد استقبال مردم قرار گیرد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3426 sec