شناسه خبر: 67755 منتشر شده در مورخ: 1397/08/24 ساعت: 17:10 گروه: اقتصادی
مدیر تعاون روستایی استان یزد از خرید بالغ بر 84 هزار و 500 تن انواع محصولات کشاورزی و دامی توسط شبکه تعاون روستایی و کشاورزی استان طی شش ماهه اول امسال خبر داد و گفت: این میزان در قیاس با مدت مشابه سال گذشته 23 درصد رشد داشته است.

به گزارش یزدی نیوز«علی جهازی» در این باره تصریح کرد: شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان، کاهش نقش دلالان، کاستن فاصله تولید تا مصرف، انتقال ارزش افزوده محصولات کشاورزی به کشاورزان، واقعی شدن قیمت‌ها، افزایش انتفاع بهره‌برداران بخش کشاورزی و ایجاد تعادل در نظام تولید همه ساله اقدام به خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان می‌کند.

 
وی در ادامه شاخص‌ترین محصولات خریداری شده شبکه تعاون روستایی در نیمه اول امسال را شامل 28 هزار و 989 تن محصولات لبنی، سه هزار و 953 تن مرغ، 22 هزار و 12 تن جو، 17 هزار و 531 تن انواع ذرت، چهار هزار و 909 تن سویا، یک هزار و 200 تن  محصولات گلخانه ای و یک هزار و 123 تن سبوس ذکر کرد.
 
جهازی در همین رابطه از خرید حمایتی بیش از یک هزار و 100 تن شیر مازاد مصرف دامداران یزدی در این مدت نیز خبر داد و تصریح کرد: شیرخام تولیدی خریداری شده با بار میکروبی کمتر از یکصد هزار، 3.2 درصد چربی و سه درصد پروتئین به قیمت هر کیلو 14 هزار و 400 ریال از دامداران یزدی اخذ شد.
 
مدیر تعاون روستایی استان گفت: در استان یزد سالانه قریب 220 هزار تن شیر خام تولید می‌شود که بخشی از آن در استان توزیع می‌شود و بخشی به کارخانجات لبنی سایر استان‌های همجوار ارسال می‌شود و در مجموع حدود 120 هزار تن از شیر خام تولیدی استان مازاد بر مصرف بوده که بخشی از آن که توسط کارخانه‌ها جذب نمی‌شود را تعاون روستایی با همکاری اتحادیه تعاونی کشاورزی دامداران استان به صورت حمایتی خریداری و پس از فرآوری و استحصال به پودر شیرخشک و خامه تبدیل می‌کند.
 
وی اضافه کرد: با همکاری اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان به صورت میانگین روزانه 30 تن شیر مازاد مصرف دامداران عضو خریداری شده است.
 
جهازی در پایان نیز یادآور شد: شبکه تعاون روستایی و کشاورزی استان یزد در سال جاری همچنین مقدار چهار هزار و 899 تن گندم را به صورت تضمینی از کشاورزان منطقه خریداری کرده است.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3937 sec