شناسه خبر: 67081 منتشر شده در مورخ: 1397/07/19 ساعت: 12:12 گروه: سیاسی
سفیر انگلیس در ایران در دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی یزد گفت: اروپایی ها در حال ایجاد یک سیستم بانکی برای حل مشکلات ارتباطی با ایران هستند.

به گزارش یزدی نیوزراب مک ایر با بیان این که انگلیس به روابط تجاری در قالب برجام متعهد است افزود: طراحی یک سیستم بانکی جدید برای ارتباط با ایران توسط اروپا ، کار ساده ای نیست به همین دلیل یک تیم کارشناسی در حال کار روی آن هستند که بعد از تکمیل می تواند نه تنها کمک به ارتباط اروپا بلکه برای سایر کشورها در تجارت با ایران هم راهگشا باشد.

سفیر انگلیس در ادامه با اشاره به وجود اتاق مشترک با ایران تصریح کرد: نهایت تلاش ما برای توسعه تجارت و فعالیت های اقتصادی است و امیدواریم با ارائه انتقادات و پیشنهادات بتوانیم برای طولانی مدت هم برنامه ریزی کنیم.
مک ایر خاطرنشان کرد: با وجود سایه سیاسی بر روابط میان دو کشور ، دوست داریم، روابط تجاری میان دو کشور توسعه یابد و هم اکنون نیز انگیزه بالایی در طرف های انگلیسی در این خصوص وجود دارد.
وی با اشاره به روابط با یزد گفت: امروز از بخش های مختلف این استان بازدید کردیم و به طور قطع گسترش روابط شرکت های صنعتی یزد با شرکت های انگلیسی می تواند زمینه ساز رشد ارتباطات در آینده باشد.
سفیر انگلیس افزود حضور چند رایزن و کنسول سفارت انگلیس در این سفر بیانگر عزم ما برای توسعه روابط با ایران و بویژه این استان است.
در این جلسه کنسول سفارت انگلیس در تهران هم گفت: برای حل مشکلات بانکی میان 2 کشور می توان ضمن همکاری با موسسات مالی کوچک ، از واحد پولی سایر کشورها استفاده کرد.
جان گرین افزود: سطح بالای ارتباطات تجار یزد با بازرگانان انگلیسی در حوزه های اقتصادی و صادرات جالب است و حضور ما در این استان برای حل مشکلات بویژه پیدا کردن راهکارهای مالی و بانکی است.
وی اضافه کرد: برای پیدا کردن شریک تجاری انگلیسی باید در مرحله اول ، اطلاعات طرح به منظور سرمایه گذاری ارائه و تاجر انگلیسی درباره مشکلاتی همچون مباحث مالیاتی ، گمرکی و بانکی در ایران و یزد توجیه شود.
همچنین رئیس اتاق بازرگانی یزد با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه های مختلف گفت: باید انگلیس و کشورهای اروپایی به ایران در سودآوری از منافع برجام کمک کنند.
محمدرضا قمی افزود: اتاق بازرگانی ایران در شرایط امروز کشور بسیار فعال تر از همیشه است و استان یزد نیز با توجه به ظرفیت های بالا می تواند به توسعه اقتصادی با انگلیس کمک کند.
وی با اشاره به ارائه طرحی از سوی آلمان برای آموزش سیستم ها و تکنولوژی های این کشور به تکنسین های ایرانی تصریح کرد: این آموزش ها در جهت آشنایی جوانان و متخصصان و تقویت خلاقیت ها و نوآوری به منظور استفاده از دستگاه های آلمانی در آینده است.
رئیس اتاق بازرگانی یزد ادامه داد: یزد و لرستان مجری اجرای این طرح هستند و پیشنهاد می شود انگلستان نیز با توجه به سابقه طولانی روابط با ایران ، طرحی در این خصوص ارائه کند تا بعد از حل مشکلات برجام ، از سایر کشورهای اروپایی عقب نیفتد.
در این سفر کنسول ، رایزن اقتصادی ، رئیس بخش بازرگانی و مسئول تشریفات سفارت انگلیس و تعدادی از مدیران کارخانجات تولیدی و فعالان بخش خصوصی استان یزد حضور داشتند.
هیئت انگلیسی به دعوت رسمی مقامات استان یزد به این استان سفر کرده است. 
یزد به عنوان چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی ایران با داشتن سه هزار و 700 واحد تولیدی ، 800 نوع کالا تولید می کند. 
تولیدکنندگان استان در ماه های اخیر برای صادرات کالا و تبادل ارز با مشکلات زیادی مواجه شده اند.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1577 sec