شناسه خبر: 66981 منتشر شده در مورخ: 1397/07/15 ساعت: 21:02 گروه: میراث و گردشگری
عضو کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد:

نمای غیر اصولی حکم تخریب می گیرد

نمای غیر اصولی حکم تخریب می گیرد
عضو کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد با اشاره به لزوم توجه به نمای ساختمان ها در شهر یزد و همخوانی با بافت شهری گفت: نماهای غیر اصولی و نامتناسب حکم تخریب می گیرد.

به گزارش یزدی نیوزالهه جورابی در نشست کمیسیون های گردشگری و عمران شورای شهر یزد با اصحاب رسانه اظهار داشت: بسیاری از افراد برای ساخت و ساز به شورا مراجعه می کنند اما کسی برای نمای ساختمان مراجعه ندارد و توجهی به این موضوع نمی شود.

 
وی با بیان اینکه بر اساس طرح تفصیلی شهر یزد سخت گیری هایی اعمال شده تا بافت شهری به صورت متناسب باشد ادامه داد: لازم است مردم در ساخت و سازها نسبت به نماسازی ساختمان مواردی را رعایت کنند تا با برخورد قانونی مواجه نشوند.
 
عضو کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد با بیان اینکه نماهای نامتناسب و غیر اصولی با حکم تخریب مواجه خواهد شد اضافه کرد: باید قبل از نماکاری با شهرداری منطقه هماهنگ شود و از ساخت نماهایی مانند شیشه، کامپوزیت، سرامیک و کاشی خودداری کنند چراکه به کل حکم تخریب صادر خواهد شد.
 
وی عنوان کرد: همچنین استفاده از سطوح براق و ایزوگامی و تندیس ها و تزئینات فرنگی و غیر ایرانی ممنوع است و باید از به کاربردن انواع ایرانیت و حلب و حتی سقف های شیروانی خودداری کرد.
 
جورابی در خصوص نمای کامپوزیت یکی از سازمان های تابعه شهرداری نیز گفت: قطعا این نما هم حکم تخریب دارد و سازمان مربوطه موظف به تغییر نما است که در بودجه آن اعتباری دیده شده است تا به اجرا در آید.
 
وی همچنین در خصوص نورپردازی ها و المان های روشنایی در ساختمان ها بیان داشت: استفاده از نورپردازی های مخفی ایرادی ندارد اما نورپردازی های لیزری ممنوع است و باید حذف شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دوچرخه سواری بانوان نیز گفت: با توجه به تغییر و تحولاتی که در ریاست هیات دوچرخه سواری رخ داد اقدامات کند شده اما اکنون طرح های خوبی در دست اقدام است.
 
عضو کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد عنوان کرد: مصوبه ای برای زمین مقابل پارک طوبی در اختیار است تا خریداری شود و برای پارکینگ و زمین دوچرخه سواری بانوان اختصاص یابد که مساحت آن در حدود ۴ هزار متر مربع است.
 
وی همچنین از بازدید دانشکده دندانپزشکی و فضای مناسب آن برای بانوان خبر داد و گفت: در صددیم با زیرسازی و روکش آسفالت برای دوچرخه سواری بانوان این فضا را آماده کنیم.
 
جورابی در خصوص تامین دوچرخه در سطح شهر و دسترسی آسان در نقاط مختلف برای بانوان اظهار داشت: همچنین تیمی برای اجاره دوچرخه در نقاط مختلف در نظر گرفته شده که با نصب کانکس و تعدادی دوچرخه در این زمینه اقدام خواهد شد.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1574 sec