شناسه خبر: 66411 منتشر شده در مورخ: 1397/06/21 ساعت: 20:31 گروه: اجتماعی
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از انعقاد تفاهم‌نامه بین اردگان‌های مختلف یزد در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه طلاق خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزفخرالسادات خامسی در نشست خبری اظهار داشت: سازمان امور اجتماعی کشور تفاهم‌نامه‌های سه جانبه‌ای با ارگان‌های بهزیستی با هدف کاهش اعتیاد، وزارت علوم، وزارت کار و تعاون اجتماعی، سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ ارشاد، و جمعیت هلال احمر و دیگر ارگان‌های مرتبط داشته که جمعا 15 تفاهم‌نامه امضا شده و اعتبار آن‌ها برای استان یزد بالغ بر 3700 میلیون ریال است.

 
وی افزود: تفاهم‌نامه‌های که سازمان امور اجتماعی کشور با ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی امضا می‌کند در چهار قالب است که نخستین نوع این تفاهم‌نامه‌ها، تفاهم‌نامه‌های سه جانبه است.
 
خامسی با اشاره به دومین نوع تفاهم‌نامه‌های سازمان امور اجتماعی کشور گفت: تفاهم‌نامه‌های دوجانبه‌ای با جمعیت هلال احمر با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش و پرورش با طرح نماد که طرحی موفق در کشور بوده است و رتبه 7 کشور را کسب کرد انجام شد.
 
وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی با هدف کاهش طلاق و اعتبار 3 هزار و 500 میلیون ریال، سازمان زندان‌ها با هدف کاهش فساد اجتماعی با اعتبار یک هزار و 800 میلیون ریال و ستاد مواد‌مخدر با هدف ساماندهی معتادان بی‌سرپرست با عتبار 7 هزار و 500 میلیون ریال در استان اجرایی شده است.
 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی خاطر‌نشان کرد: 10طرح تفاهم‌نامه در داخل استان با اعتبار 4هزار میلیون ریال امضا شده که مهم‌ترین آن با سازمان بهزیستی و شورای مواد مخدر استان است و هدف از آن راه‌اندازی موسسه‌ای برای زنان بهبود یافته از بند اعتیاد است.
 
خامسی تفاهم نامه‌های مردم نهاد را نوعی دیگر تفاهم‌ها دانست و عنوان کرد: بیش از 4هزار و 500 میلیون ریال برای طرح‌های مردم نهاد با هدف آسیب‌های حوزه اجتماعی، کاهش طلاق و نشاط اجتماعی در نظر گرفته شده است که تعداد این موسسات مردم نهد به 265 وا بسته به استانداری و فرمانداری می‌رسد.
 
وی اظهار داشت: برنامه‌های سال 97 با هدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی و طلاق برنامه‌ریزی شده و با سفر وزیر کشور به استان یزد بوجه تخصیص داده شده به این طرح‌ها جذب شد.
 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری افزود: دوره آموزشی 16 ساعته برای زوج‌های جوان، راه‌اندازی کلینیک‌های شهروندی، سامانه مراقبت از زندانیان جرایم غیرعمد که تنها در استان یزد برگزار شده است، اجرای قانون مجازات جایگزین حبس و موارد مختلف دیگر جزو طرح‌های فوق العاده‌ای است که سازمان امور اجتماعی فرهنگی استان یزد آن را اجرایی کرده است.
 
 
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4624 sec