شناسه خبر: 66305 منتشر شده در مورخ: 1397/06/18 ساعت: 09:33 گروه: اقتصادی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خواستار شد:

‌رویکرد قوانین بانکی کشور تولیدمحور باشد

‌رویکرد قوانین بانکی کشور تولیدمحور باشد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ‌یزد در نشست کمیسیون هماهنگی بانکهای استان با تاکید بر اینکه لازم است بانک ها از طرح ها و پروژه های ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان حمایت کنند، خواستار اصلاح قوانین بانکها با محوریت حمایت از تولید ملی شد.

به گزارش یزدی نیوزنشست ‌مشترک کمیسیون هماهنگی بانکهای استان با حضور "علی زینی و‌ند" ‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "محمدرضا تابش" نماینده مردم اردکان ‌در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای عالی پول و اعتبار کشور در سالن سرپرستی بانک ملی یزد برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در این نشست ضمن تبریک نودمین سالگرد تاسیس بانک ملی ایران و تشکر از همراهی مدیران عامل بانکهای استان، گفت: این مدیران، مسائل و مشکلات کشور و استان را به خوبی درک کرد‌ه اند و در رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال همراه مدیریت ارشد استان هستند.
"علی زینی وند" ادامه داد: علی‌رغم اینکه جمعیت روستایی استان یزد کم است اما در جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی در ‌کشور رتبه اول را داریم و امیدواریم با همراهی بانک های عامل استان اعتبارات رونق تولید و اشتغال فراگیر نیز بیشتر از گذشته افزایش یابد.
وی با بیان اینکه کمیته ارزی برای رفع مو‌انع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مستقر شده است، بیان کرد: برای واحدهای تولیدی دارای مشکل ارتباط مستقیمی با بانک مرکزی ایجاد کرده ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با انتقاد از اینکه بانک‌های خصوصی و موسسات مالی به نسبت بانک های دولتی حجم عظیمی از سرمایه های مردم را جذب کرده‌اند، خواستار شد: حداقل ۷۰ درصد از سرمایه های این بانکها در تولید استان سرمایه گذاری شود.
زینی وند با اشاره به اینکه ساختار اشتغال در استان نامتوازن شده است و اکثر نیروی کار را نیروهای غیربومی تشکیل می‌دهند از بانکهای عامل استان خواست از طرح‌ها و پروژه‌های ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان حمایت کنند.
وی با بیان اینکه بیش از هزار واحد نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان وجود دارد، خواستار ارائه تسهیلات از سوی بانک ها به این واحدها برای اتمام پروژه ها شد.‌
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در پایان سخنان خود خواست قوانین بانکهای کشور با محوریت حمایت از تولید ملی و افزایش اشتغال اصلاح شوند.
 
 
اصلاح نظام بانکی در کانون توجه قرار گیرد
 
 
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای عالی پول و اعتبار کشور نیز در این نشست یکی از ضروری ترین اقدامات در شرایط فعلی کشور را اصلاح نظام بانکی دانست.
"محمدرضا تابش" ادامه داد: با اصلاح ساختار نظام بانکی توان بانک‌ها برای اعطای تسهیلات افزایش می یابد و این مهم موجب رشد اقتصادی کشور خواهد شد.
 
 
منبع:استانداری یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1474 sec