شناسه خبر: 65759 منتشر شده در مورخ: 1397/05/21 ساعت: 18:11 گروه: شهرستان ها
رییس بهزیستی شهرستان میبد از اجرای طرح فقر‌زدایی محلات با رویکرد اجتماع محور در محلات این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«سیدمحسن فلاح» در این باره تصریح کرد: طرح فقر‌زدایی محلات با رویکرد اجتماع محور در راستای توانمندسازی محله‌های هدف اجرا می‌شود . 

 
وی از توانمند‌سازی سه محله در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: بهزیستی کشور طرحی با عنوان «فقر‌زدایی با رویکرد اجتماع محور» تعریف و در سطح چندین محله در استان با همکاری و مشارکت کلینیک‌های مددکاری اجتماعی به اجرا گذاشته است.
 
فلاح عنوان کرد: این طرح به صورت پایلوت و برای اولین بار از سال88 در دو محله شاه جهان‌آباد و ده‌آباد با اختصاص بیش از 400 میلیون ریال اجرا شد و در آینده نزدیک در سومین محله یعنی شهیدیه اجرا خواهد شد.
 
وی تأکید کرد: استفاده از مشارکت جامعه برای حل مسائل و مشکلات، یکی از رویکردهای مقابله با مسائل و آسیب‌های اجتماعی است . 
 
وی گفت: توانمندسازی افراد محلات به منظور کاهش فقر از طریق روش‌ ‎ های مشارکتی و براساس تدوین و اجرای برنامه‌های مداخله‌ای از اهداف اجرای این طرح به شمار می‌آید . 
 
فلاح با اشاره به روند اجرای طرح در محلات بیان کرد: پس از انتخاب محله‌های هدف طی فرآیند طراحی شده، افراد معتمد و خانواده‌های داوطلب ساکن آن محله‌ها از طریق مشارکت فعال و دریافت آموزش‌های لازم و با کمک کلینیک‌های مجری طرح، به طراحی و اجرای مداخلاتی در جهت کنترل فقر در محله خود اقدام می‌کنند . 
 
رییس بهزیستی میبد عنوان کرد: با اجرای این طرح دو محله شاه جهان‌آباد و ده‌آباد، توانمندسازی شده‌اند که امسال شاهد اجرای این طرح در محله شهیدیه خواهیم بود . 
 
وی به اهداف اجرای طرح فقرزدایی محلات، بیان کرد: هدف از اجرای طرح توانمندسازی محلی، شناخت و ارزیابی مسائل و نیازهای محیط پیرامون در محله و توانایی برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم و پاسخگویی به مسائل و نیازها به صورت پایدار است . 
 
فلاح در پایان اظهار کرد: آموزش افراد محلی و نمایندگان محلات و غیردولتی مرتبط با طرح، ارتقاء و نهایی کردن مدل آموزشی در خصوص توانمند‌سازی محلی به عنوان مرکز توسعه از دیگر اهداف مهم این طرح است.
 
گفتنی است؛ این طرح از سال 87 در دو محله شاه جهان‌آباد و ده‌آباد با تخصیص اعتبار بیش از 400 میلیون ریال به مرحله اجرا درآمد که ساخت سالن ورزشی، راه‌اندازی خیابان خاتمی، درپوش جوی‌های آب، راه‌اندازی ایستگاه خط واحد و راه‌اندازی مهدکودک و در محله شاه جهان‌آباد نیز ساخت صندلی ویژه سالمندان در محله، راه‌اندازی مرکز توسعه محلی، ساخت چندین پارک در محله با همکای شهرداری، تسطیح بلوار مطهری، دورسازی گلزار  در محله ده آباد از مهمترین اقدامات این طرح به شمار می‌آید.
 
این طرح با کمک اداره بهزیستی، کلینیک مددکاری مهر پویا، مردم محلات و مسئولان شهرستان، نتیجه‌بخش و امکان‌پذیر است.
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1453 sec