شناسه خبر: 65749 منتشر شده در مورخ: 1397/05/21 ساعت: 09:42 گروه: اقتصادی
سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر به‌کارگیری توان اتحادیه اروپا در بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام بیان کرد: زندگی مسالمت آمیز ادیان در یزد فاکتور و شاخص مهم توسعه گردشگری است.

به گزارش یزدی نیوز«محمود زمانی قمی» استاندار یزد، «علی زینی وند» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و تعدادی از مسئولان استان با « اشتفان شولتز» سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد دیدار کردند و زمینه های مشترک همکاری بین اتریش و استان یزد در این نشست طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

سفیر اتریش در این نشست گفت: سفر به استان یزد بخشی از سفرهای استانی ما به مهم ترین مناطق کشور ایران است و این سفرها نشان دهنده اراده کشور اتریش و اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری های اقتصادی دو جانبه می باشد.
« اشتفان شولتز» افزود: ایران از این حق غیرقابل انکار برخوردار است که از مزایای اقتصادی حاصل از برجام استفاده کند زیرا خود به تمامی بر تعهدات این پیمان پابند می باشد.
وی ادامه داد: اتحادیه اروپا و تمام اعضای آن آنچه در توان دارند را به کار خواهند بست که ایران بتواند از مزایای اقتصادی برجام هر چه بیشتر برخوردار شود.
سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران گفت: در ابتدا هدف این است که کانال های نقل و انتقال مالی و هم چنین فروش نفت را برقرار سازیم و به عنوان شریک ایران برای گذار از مقطعی که در آن قرار دارد به ویژه در زمینه اقتصادی اعلام آمادگی می کنیم.
 
 
زندگی مسالمت آمیز ادیان در یزد فاکتور و شاخص مهم توسعه گردشگری است
 
 
اشتفان شولتز با اشاره به زمینه یابی دو کشور در تقویت همکاری ها خاطرنشان کرد: اتریش کشور کوچکی است که از منابع نفتی و طبیعی زیرزمینی برخوردار نمی باشد و قدرت اقتصادی آن توان نیروی انسانی است که بر این اساس در ردیف 15 کشور برتر اقتصادی دنیا قرار گرفته است.
وی افزود: یکی از خصوصیات برتر اقتصاد اتریش تمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر، نو و خورشیدی است و در کنار آن درآمدهای سرشار از صنعت گردشگری نیز تحقق یافته است و از سوی دیگر تاکید خاصی بر تامین امنیت منابع آبی نیز وجود دارد.
سفیر اتریش ادامه داد: تکثر گرایی و تنوع ادیان در یزد که در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند، قابل توجه است و  این ویژگی به عنوان یک فاکتور مشخص برای رشد گردشگری و توسعه اقتصادی محسوب می شود.
شولتز با اشاره به جلسات پیش رو با بخش خصوصی و اتاق بازرگانی بیان کرد: تلاش و هم فکری برای ایجاد زمینه های مشترک و همکاری دو کشور صورت می گیرد و توسعه برای استان یزد به دلیل روحیه تلاشگری در مردم حاصل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مجموعه های گردشگری کشور اتریش برای توسعه روابط با یزد برنامه ای جامع طراحی کرده است و همکاری نیز در قالب شرکت های کوچک و متوسط در نظر گرفته می شود زیرا  97 درصد از شرکت های اتریشی در این قالب هستند.
سفیر اتریش مدل شرکت های کوچک و متوسط را برای رشد ایران موثر دانست و در پایان گفت: از نظر تاریخی اتریش قدردان ایران است زیرا مبنای تحول صنعتی دو هزار سال پیش بر پایه و اساس ارابه های آبی شکل گرفت که متعلق به این سرزمین می باشد و این نمونه خوبی برای انتقال تکنولوژی ایران به اروپاست.
 
 
 
منبع:استانداری یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1503 sec