شناسه خبر: 65723 منتشر شده در مورخ: 1397/05/19 ساعت: 20:17 گروه: شهرستان ها
شهرستان مهریز با داشتن طول روز مناسب و شدت نوربالا و افزایش بازدهی و توجیه اقتصادی از شرایط مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی برخوردار است.

به گزارش یزدی نیوزآقای  رستگاری فرماندار مهریزدر نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان مهریز گفت:انرژی خورشیدی عظیم‌ترین، پاک‌ترین و ارزان‌ترین منبع انرژی در جهان و در بیشتر مناطق کره زمین قابل‌استحصال است وامروزه محدودیت منابع فسیلی و پیامدهای حاصل از تغییرات زیست‌محیطی و آب و هوای جهانی، فرصت‌های مناسبی را برای رقابت انرژی خورشیدی با انرژی‌های فسیلی به‌ویژه در کشورهایی با ظرفیت بالای تابش آفتاب ایجاد کرده است.

سید محمد رستگاری با اشاره به پتانسیل‌ها و قابلیت‌های شهرستان مهریز در راستای بهره‌مندی از انرژی خورشیدی، افزود:بعد از بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی 10مگا واتی در شهرستان مهریز ،نیروگاه خورشیدی 30مگاواتی شروع به کار کرده است و نیروگاه خورشیدی 30مگاواتی دیگری در شهرستان در حال احداث  است که به زودی آغاز به کار خواهد کرد.
 وی افزود: دو پروژه 10مگاواتی دیگر کارهای مقدماتی آن انجام شده است که به همت سرمایه گذاران در شهرستان مهریز شروع به کار خواهد کرد .
رستگاری افزود: این اقدامات می تواند به عنوان یک صنعت پاک وبدون آلایندگی و استفاده بهینه انرژی خورشیدی شهرستان مهریز به عنوان یک پایگاه مهم نیروگاه خورشیدی در سطح استان مطرح شود.
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1563 sec