شناسه خبر: 65701 منتشر شده در مورخ: 1397/05/18 ساعت: 16:05 گروه: اجتماعی
15 خبرنگار فعال مهریز در مراسمی با حضور فرماندار، بخشدار و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش یزدی نیوز«سیدمحمد رستگاری» فرماندار مهریز در این مراسم به اهمیت حرفه خبرنگاری در توسعه پایدار اشاره کرد و افزود: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه و پل ارتباط بین مردم و مسئولان نظام هستند.

 
وی ادامه داد: اصحاب رسانه با تهیه و انعکاس اخبار، گزارش ‎ ها و تولید محتوا، مسئولان را در جریان مسائل، مشکلات و مطالبات مردم قرار می ‎‎ دهند و نقش اساسی در پیشرفت منطقه دارند.
 
فرماندار مهریز با اشاره به این که خبرنگاران باید به علم روز مجهز باشند و مصالح عمومی مردم و شهر را بر هر چیزی ترجیح دهند، تاکید کرد: انتقاد سازنده همراه با ارائه راهکار مناسب مورد حمایت دولت است.
 
به گفته رستگاری، خبرنگاران با نقدهای منطقی و علمی خود می ‎ توانند مدیران دستگاه ‎ های اجرایی را در ماموریتی که در قبال مردم و خدمات به آنها دارند، یاری دهند.
 
وی تصریح کرد: افراط و تفریط در هر امری و به خصوص عرصه خبر و گزارش پذیرفته نیست و خبرنگاران باید با رعایت امانت، صداقت و حق گویی وظایف خود را انجام دهند.
 
همچنین «سیدرضا آقایی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز گفت: هم اکنون 15 خبرنگار فعال با رسانه ‎ های گروهی شهرستان همکاری دارند و این منطقه 2 نشریه محلی و یک پایگاه خبری دارد.
 
وی افزود: در سال 1396 یک دوره آموزشی به مدت 20 ساعت با حضور 35 نفر خبرنگار برگزار شد و دوره ‎ های آموزشی امسال با همکاری فرمانداری و بسیج رسانه ادامه خواهد یافت.
 
وی پیگیری بیمه خبرنگاران، معرفی آنها برای دریافت تسهیلات، برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی و تربیت خبرنگاران جوان را محور برنامه های این اداره ذکر کرد.
 
همچنین «مهدی دهقانی زاده» بخشدار مرکزی مهریز گفت: خبرنگاران، بازوی قوی مدیران اجرایی در انجام وظایف هستند و باید روز به روز مورد حمایت و توجه جدی مسئولان قرار گیرند.
 
وی افزود: هم اکنون در دهستان ‎ های ارنان، میانکوه، بهادران و تنگ چنار، خبرنگاران فعالیت دارند‏ و فعالیت ‎ ها را صادقانه و شفاف با همکاری دستگاه های اجرایی گزارش می کنند.
 
«عباس حکایتی» رییس روابط عمومی فرمانداری مهریز هم گفت: شورای هماهنگی روابط ‎ عمومی دستگاه‏های اجرایی شهرستان با هدف حمایت از خبرنگاران در تهیه و ارسال اخبار تشکیل شده است.
 
وی افزود: اخبار مهریز با همکاری دستگاه‏های اجرایی و فعالیت خوب خبرنگاران در اکثر رسانه ‎ های گروهی منعکس می‌شود و برای ارتقای آن امسال دوره‏های آموزشی برگزار می‏شود.
 
حمایتی به اهمیت برگزاری نشست‌های مستمر خبری با حضور مدیران و مشارکت خبرنگاران اشاره کرد که نقش مهمی در انعکاس عملکرد دولت و نظام به مردم دارد.
 
شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در شهر مزار شریف مرکز استان بلخ در شمال افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و روز شهادتش در تقویم رسمی ایران روز خبرنگار نام‌گذاری شد.
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1618 sec