شناسه خبر: 65700 منتشر شده در مورخ: 1397/05/18 ساعت: 15:22 گروه: اجتماعی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

نظام آموزشی کشور باید نظام کارآفرین شود

نظام آموزشی کشور باید نظام کارآفرین شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر اهمیت موضوع فرهنگ‌سازی در حوزه کسب و کار و کارآفرینی، اظهار کرد: نظام آموزشی کشور باید به نظامی کارآفرین تبدیل شود.

به گزارش یزدی نیوز «محمدحسین ریاحی» به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در دیدار با رییس و معاونان سازمان جهاددانشگاهی یزد، به برخی موازی‌کاری‌‌ها بین دستگاه‌های دولیت و غیردولتی در جهت توسعه استان و کشور اشاره کرد و گفت: قطعاً اتحاد این تلاش‌ها می‌تواند در موفقیت این فعالیت‌ها موثر واقع شود.

 
وی با تاکید بر لزوم انجام برنامه‌های عملیاتی و کاربردی به جای برنامه‌های کلیشه‌ای، تحقق این امر را نیازمند فرهنگ‌سازی خواند و گفت: متاسفانه در حالی که برای استفاده یک وسیله خانگی در کنار آن کاتالوگ نحوه و فرهنگ استفاده از آن قرار می‌گیرد ولی در مباحث مهمی مانند کسب و کار، تلاش، تعاون و غیره، فرهنگ‌سازی ضعیفی داریم.
 
ریاحی وظیفه فرهنگ‌سازی جامعه در تمام زمینه‌ها را برعهده دستگاه‌هایی مانند وزارت فرهنگ و حتی اموزش و پروورش خواند و گفت: هر چند به دلیل ضعف عملکردی در این حوزه، مقوله فرهنگ‌سازی در هر بخش برعهده دستگاه‌های متولی همان بخش‌ها گذاشته شده است ولی به نظر باید نظام آموزشی کشور از حالت تک‌بعدی خود خارج شود و به نظام کارآفرینی تبدیل شود.
 
این مسئول در این رابطه تصریح کرد: کودکان چنین نظامی باید در مقطع ابتدایی فرهنگ کارآفرینی را فراگیرند تا ذهنی خلاق پیدا کنند و بتواند در مقاطع تحصیلی بالاتر با نوآوری و تجاری‌سازی، عملاً در دوره آموزش عالی به یک کارآفرین تبدیل شوند.
 
وی با تقدیر از عملکرد جهاددانشگاهی استان در حوزه‌های تجاری‌سازی و اشتغال و همچنین فعالیت‌های آموزشی این نهاد، ابراز امیدواری کرد در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل عاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی بتوان ضمن آشنایی با توانمندی‌های طرفین برای توسعه بیشتر استان تعامل بهتری بین این طرفین برقرار شود.
 
گفتنی است، «مهدی باصولی» رییس سازمان جهاددانشگاهی استان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از ظرفیت‌های مختلف این نهاد در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تجاری‌سازی و اشتغال، از تقویت همکاری‌های جهاددانشگاهی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان استقبال کرد.
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1518 sec