شناسه خبر: 65341 منتشر شده در مورخ: 1397/04/26 ساعت: 18:33 گروه: اجتماعی
سرپرست اداره کل راهداری استان یزد:

رانندگان اغتشاشگر نیستند‌،‌فقط درخواست صنفی دارند

رانندگان اغتشاشگر نیستند‌،‌فقط درخواست صنفی دارند
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با بیان این که درخواست صنفی رانندگان با جدیت در حال پیگیری است، گفت:‌ رانندگان اغتشاش‌گر نیستند، فقط درخواست‌های صنفی دارند.

به گزارش یزدی نیوز«سعید برازنده‌مقدم» با بیان این‌که تولیدکنندگان بار، رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان نماینده دولت و ناظر بر اجرای کار حمل و نقل، شاکله بخش حمل و نقل را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: در حال حاضر در استان یزد 224 شرکت حمل و نقل فعال است که در قالب 11 انجمن مدیریت می‌شوند .

 
وی همچنین از فعالیت 13 هزار و 975 راننده در سطح استان یزد خبر داد و افزود: این رانندگان در هشت انجمن بار و مسافر مدیریت می شوند و مسائل و مشکلات خود را از طریق انجمن ها به دستگاه ها انتقال می دهند .
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل عمومی استان یزد‌،‌گفت: با راه‌اندازی انجمن ها و کانون‌ها برای شرکت‌ها و رانندگان، خواسته ها، کانالیزه شده به مسئولان می رسد که این روال خوشبختانه از دو سال قبل سیستمی شده و با این روند می توانیم با سرعت بیشتری به تقاضای رانندگان رسیدگی کنیم .
 
برازنده مقدم در ادامه با برشمردن برخی از مشکلات رانندگان تصریح کرد: بخش عمده ای از این مشکلات به دلالان و واسطه ها باز می گردد زیرا اصولا ارتباط راننده با تولیدکننده بار مستقیم نیست و واسطه‌ها گاه عامل بروز مشکلاتی می‌شوند .
 
وی با بیان این‌که شرکت‌های حمل و نقل واسط اصلی و قانونی هستند و باید کار خود را بر اساس قانون و شفاف انجام دهند، افزود: همواره بروز برخی موارد سبب ایجاد مشکلات و ایجاد نارضایتی رانندگان شده اما رانندگان می‌توانند در صورتی که احساس می کنند، اجحافی در حق آنها صورت گرفته، موارد را مطرح کنند تا در کمیسیون ماده 11 و 12 پپیگیری شود .
 
این مقام مسئول همچنین با اشاره به امکانات ارتباطی که به تازگی برای برقراری ارتباط مستقیم رانندگان با مسئولان برقرار شده است، خاطرنشان کرد: یکی از این راه‌ها شماره 141 با داخلی 5 است که این داخلی ویژه رانندگان است و با طرح آن، رسیدگی صورت خواهد گرفت .
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد عنوان کرد: یکی از مواردی که در مورد آن بحث‌هایی وجود دارد، تناژ بار است، این میزان در گذشته 40 تن بود اما به دلیل افزایش ظرفیت خودروهای جدید، رانندگان درخواست افزایش آن را داشتند که این میزان به 44 تن رسید اما با جلساتی که با نماینده کارگران در تهران داشتیم، به احتمال زیاد تناژ بار به حالت قبل باز خواهد گشت .
 
وی در مورد توزیع لاستیک در استان یزد به عنوان یکی از مشکلات رانندگان نیز خاطرنشان کرد: مقرر شده تا توزیع لاستیک توسط انجمن رانندگان در قالب یک سامانه انجام شود تا امکان نظارت وجود داشته و امیدواریم این اقدام ظرف دو سه روز آینده انجام شود .
 
برازنده مقدم در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اجتماعات رانندگان در ماه‌های اخیر نیز بیان کرد: اکثر رانندگان به صراحت اعلام می کردند که ما دنبال اغتشاش نیستیم بلکه درخواست‌های صنفی داریم .
 
وی در پایان با اشاره به این‌که رانندگان همواره با تمام جان و سرمایه خود در اختیار مردم و در حال خدمت رسانی به آنها بودند، خاطرنشان کرد: قبول داریم که مشکلات اقتصادی سبب بروز این مسائل شد اما امیدواریم به سرعت مسائل رفع و درخواست‌های رانندگان محقق شود .
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1462 sec