شناسه خبر: 65314 منتشر شده در مورخ: 1397/04/25 ساعت: 13:44 گروه: ورزشی
فرماندار ابرکوه به همراه جمعی از مسئولان شهرستان از مراحل آماده‌سازی زمین والیبال ساحلی و همچنین امکانات رفاهی برای پذیرایی از والیبالیست‌های ساحلی کشور بازدید کرد .

به گزارش یزدی نیوزپس از برگزاری اردوی تیم ملی هندبال نونهالان در ابرکوه، این بار شهر نمونه گردشگری استان میزبان ملی پوشان والیبال ساحلی کشور خواهد بود که جهت آماده‌سازی برای شرکت در تور جهانی تک‌ستاره سامسون ترکیه، به مدت شش روز در ابرکوه اردو می‌زند . 

 
هیئت والیبال و اداره ورزش و جوانان با همکاری فرمانداری، شهرداری، بخشداری مرکزی، اداره برق شهرستان و بخش خصوصی، از مدت‌ها قبل در تدارک آماده‌سازی زمین مناسب تمرینات تیم والیبال و همچنین فراهم کردن امکانات اقامتی و رفاهی برای این نمایندگان کشورمان هستند . 
 
در همین راستا «محمدکاظمی نسب» فرماندار ابرکوه به همراه تعداد دیگری از مسئولان شهرستان از مراحل آماده‌سازی زمین بازدید کردند و پس از آن در نشستی به بررسی جنبه‌های مختلف حضور تیم ملی در شهرستان پرداختند . 
 
راه‌اندازی رشته والیبال ساحلی در ابرکوه
 
«عباس حمیدی زاده» رییس هیئت والیبال با بیان این که حضور تیم ملی والیبال ساحلی می‌تواند دستاوردهای بسیاری برای شهرستان داشته باشد، گفت: ملی پوشان از روز دوشنبه 25 تیرماه وارد ابرکوه می‌شوند و تمرینات خود را از روز 26 تیرماه آغاز خواهند کرد . 
 
وی خاطرنشان کرد: هدف از این میزبانی، نشان دادن جذابیت و هیجان این ورزش به جوانان و نوجوانان شهرستان است تا با علاقه‌مندی و جذب آنان در آینده‌ای نزدیک بتوانیم رشته والیبال ساحلی را نیز در این شهرستان کلید بزنیم . 
 
بی‌توجهی به حوزه ورزش، آسیب‌زاست
 
«سید علیرضا رسولی» شهردار ابرکوه نیز با تأکید بر اقدامات مشارکتی و همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های مختلف، تأکید کرد: این رویداد ورزشی آبروی شهرستان است که می‌تواند علی‌رغم معرفی ابرکوه، پتانسیل‌های آن را بیش‌ از پیش به همگان معرفی کند لذا نیاز است که این همکاری و تعامل ادامه داشته باشد . 
 
وی حوزه ورزش را یکی از بخش‌های مهم و با اهمیت در جامعه دانست که اگر به آن رسیدگی نشود، آسیب‌های بسیاری را به دنبال خواهد داشت . 
 
فعالیت 3000 ورزشکار ابرکوهی در 40 رشته
 
«رضا خاموشی» رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ابرکوه هم گفت: هم‌اکنون در شهرستان ابرکوه بیش از سه هزار ورزشکار سازمان‌یافته وجود دارد که در قالب 40 هیئت ورزشی و با حداقل امکانات فعالیت می‌کنند.
 
وی افزود: بسیاری از سالن‌های ورزشی شهرستان عمرشان به بالای 15 سال رسیده است به نحوی که همیشه نیازمند تعمیر و مرمت هستند . 
 
خاموشی ادامه داد: با وجود تمام مشکلات توانسته‌ایم بهترین میزبانی را از تیم ملی هندبال نونهالان داشته و در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور ملی پوشان والیبال نیز خواهیم بود. ضمن این که درصدد هستیم ورزشکاران رالی موتورسواری و ماشین‌سواری کشوری را نیز در آینده دعوت کنیم . 
 
توسعه ابرکوه در گروی همکاری بین‌بخشی
 
«محمد کاظمی‌نسب» فرماندار ابرکوه نیز با بیان این که عشق به ورزش والیبال در این شهرستان موجب رقم خوردن اتفاقات بزرگ ورزشی شده است، گفت: مشکلات ورزش کل کشور قطعاً گریبان ابرکوه را نیز گرفته ولی حضور ملی‌پوشان در ابرکوه، این رشته را برجسته کرده به طوری که روی ورزش والیبال بیشتر کار خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان ابرکوه، عنوان کرد: با توجه به اینکه ابرکوه یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور است، انتظارات از آن بسیار بالاست لذا این همدلی باید در میان بخش‌های مختلف به وجود آید تا ابرکوه به آنچه در شأن مردمانش است، دست یابد . 
 
کاظمی‌نسب خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام ناامیدی‌هایی که بعضاً وجود دارد، اگر بتوانیم مالیات صنایع را به سمت ورزش هدایت کنیم و با یک برنامه‌ریزی مدون مشکلات را از سر راه برداریم، آینده ورزش این شهرستان بسیار روشن خواهد بود . 
 
فرماندار ابرکوه تأکید کرد: حضور ملی پوشان در رشته‌های مختلف می‌تواند برای ابرکوه، برکات ورزشی و حتی گردشگری داشته باشد لذا در این راستا باید با همگرایی پای خیّرین را هم به ورزش باز کنیم زیرا سلامت جسمی، روانی و اجتماعی فرزندان آنان نیز در گروی توسعه ورزش است . 
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3258 sec