شناسه خبر: 65107 منتشر شده در مورخ: 1397/04/15 ساعت: 10:55 گروه: اجتماعی
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشست کارگروه اطفای حریق استان بر ضرورت عملیاتی شدن طرح جامع مقابله و اطفای حریق در جنگل ها و مراتع استان تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز«هادی هادی نسب» در این نشست ضمن تشکر از اقدامات انجام شده از سوی اداره کل منابع طبیعی استان در خصوص سیلابهای اخیر، تکمیل طرح اطفای حریق جنگلها و مراتع استان را ضروری دانست و نتایج انجام مانورهای صورت گرفته را ، شناسایی نقاط ضعف و قوت این مهم دانست.

مدیرکل مدیریت بحران استان بر تشکیل کارگروه اطفای حریق به ویژه در شهرستان خاتم با توجه به وجود جنگل باغ شادی و باغ معدن  تاکید کرد و خواستار اجرایی نمودن تجربه دیگراستان ها مانند استان فارس در این زمینه شد.
آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز در ابتدای این نشست حفظ منابع طبیعی در استان کویری یزد را دارای اهمیت ویژه ای دانست و به تشریح دستورالعمل طرح جامع مدیریت پیشگیری و اطفای حریق در جنگلها و مراتع کشور پرداخت.
در این جلسه در خصوص وظایف دستگاه های مختلف و راهکارهای اطفای حریق پیشنهادهایی داده شد که بر موضوع طرح جامع اطفای حریق استان و تامین سریع آب در مواقع حریق و تقویت و ساماندهی هر چه بیشترجوامع محلی و سازمان های مردم نهاد در برنامه های پیشگیری و اطفای حریق تاکید شد.
گفتنی است آموزش عمومی و ساخت برنامه هایی با موضوع حریق و پرداختن صدا و سیما در اطلاع رسانی و آموزش اقشار مختلف مردم از دیگر مصوبات این نشست بود.
 
 
منبع:استانداری یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1417 sec