شناسه خبر: 64903 منتشر شده در مورخ: 1397/04/04 ساعت: 17:35 گروه: اجتماعی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد؛

ایجاد زمینه اشتغال برای 3500 نفر در یزد

ایجاد زمینه اشتغال برای 3500 نفر در یزد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به طرح پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده امیدواریم بعد از تخصیص و جذب اعتبارات اشتغال روستایی، زمینه اشتغال 3500 نفر در یزد فراهم شود.

به گزارش یزدی نیوز«محمدحسین ریاحی» با بیان این‌که پیش بینی می‌شود مبلغ دو هزارو 376 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به استان یزد اختصاص داده شود،‌اظهار کرد: با ابلاغ دستورالعمل تخصیص اعتبار،‌ از ابتدای دی ماه و کسر 30 درصدی مناطق زلزله‌زده تسهیلات نهائی استان به رقم پیش بینی شده یک هزار و ششصد و شصت و چهار میلیارد ریال رسید که با ابلاغ اختصاص سهمیه 50 درصدی استان در بهمن ماه این مبلغ 832 میلیارد ریال تعیین شده است .

 
وی افزود: با شروع به کار سامانه وزارت‌خانه از بهمن ماه سال گذشته، 1935 طرح از سوی متقاضیان ارائه شده و تعداد 1901 طرح به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد 1436 طرح در قالب 14 کیمته فنی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت 1152 به تصویب کارگروه اشتغال رسید .
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در ادامه با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال سه هزار و 850 نفر فراهم شود، گفت: سهم بخش‌های هدف اشتغال روستایی 77 درصد مربوط به کشاورزی، 12 درصد مربوط به صنعت و 11 درصد مربوط به خدمات است.
 
ریاحی تصریح کرد: بیشترین پراکندگی در طرح‌های اولویت دار کشاورزی به پرورش دام‌های سبک و سنگین، کاشت زعفران و گیاهان داروئی، محصولات گلخانه‌ای، پرورش و فراوردهای زنبور عسل و صنایع تبدیلی کشاورزی است .
 
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود صنایع دستی، پوشاک، مبلمان، فراوری محصولات معدنی کوچک مقیاس، فرش دست‌باف و دست‌بافت‌ها را از اولویت‌های طرح‌های صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: در بخش خدمات نیز بوم‌گردی، گردشگری و طبیعت گردی و فناوری اطلاعات اولویت‌ها را تشکیل می‌دهند .
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در پایان، گفت: بیشترین طرح‌های مصوب توسط دستگاه‌های اجرایی استان مربوط به جهادکشاوری با 871 طرح، صنایع دستی و گردشگری130 طرح  و صنعت، معدن، تجارت با 123 طرح است. 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1537 sec