شناسه خبر: 64681 منتشر شده در مورخ: 1397/03/24 ساعت: 13:17 گروه: فرهنگی و هنری
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد:

سیاسی کاری سم مهلکی در ظرف فرهنگ است

سیاسی کاری سم مهلکی در ظرف فرهنگ است
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد با بیان این‌که گفتمان‌سازی و هم‌افزایی اولویت جدی این نهاد است، گفت: سیاسی کاری در موضوعات فرهنگی سم مهلکی در ظرف فرهنگ است.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام و المسلمین«مصطفی گرجی» در جریان دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، اظهارکرد: کانون‌های مساجد، پایگاهی است که فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مساجد را پیگیری می‌کنند .

 
وی افزود: تلاش این است که مساجد از حالت تک بعدی بیرون بروند و کارکردهای فرهنگی، هنری و آموزشی خود را احیا کنند .
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد،گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور ربع قرن قدمت دارند که از ابتدا تاکنون نیز به صورت غیر رسمی فعالیت داشتند اما اکنون با تصویب اساسنامه به نوعی به صورت رسمی فعالیت در مساجد را دنبال می‌کنند .
 
حجت الاسلام گرجی تصریح کرد: تلاش ما بر گفتمان سازی و هم افزایی مطلوب با سایر نهادهای فرهنگی است زیرا معتقدیم برای رسیدن به نتیجه ایده آل از همه توانمندی نهادهای مرتبط، در ساحت ماموریتشان میتوان استفاده کرد .
 
وی بیان کرد: پیش از این به لحاظ کمی تلاش‌های قابل تقدیری صورت گرفته است اما تلاش ما بر کیفی‌سازی علمی کردن فعالیت‌های فرهنگی و هنری است .
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد، ادامه داد: حوزه ماموریت ما پس از تصویب اساسنامه بر فعالیت در زمینه کودک، نوجوان و خانواده تاکید دارد و در این زمینه نیز بر جذب قشر خاکستری به مساجد معتقد است .
 
این مقام مسئول ادامه داد: 75 درصد جامعه ما را قشر خاکستری تشکیل می‌دهد و بر این اساس بخشی از ماموریت ما جذب این قشر از جامعه است بنابراین به دنبال برنامه‌ریزی دقیق و مناسب فرهنگی برای این قشر هستیم .
 
وی گفت: درب کانون‌های فرهنگی و هنری به روی تمامی سلایق سیاسی باز است اما معتقدیم سیاسی کاری در موضوعات فرهنگی سم مهلکی در ظرف فرهنگ است .
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد بیان کرد: یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های ما تولید مخاطب جدید برای موضوعات فرهنگی و هنری دینی است و در این راستا نیازسنجی نیازهای نسل نو را لازم می‌دانیم .
 
حجت الاسلام گرجی ادامه داد: همه نهادها در جامعه مرتبط به هم هستند که باید با هم افزایی و مبتنی بر ماموریت خود در راستای بهبود عملکردها گام بردارد .
 
دکتر«محسن حرازی‌زاده‌یزدی» مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در این نشست گفت: بحث فرهنگ در کشور ما جای کار بسیار زیادی دارد و علی رغم بودجه های زیادی که برای ان صرف شده است اما هنوز جای کار دارد .
 
وی افزود: ما در هلال احمر استان یزد دارای پتانسیل جوانان و نوجوانان و کودکان و بانوان هستیم که در کانون هایی از جمله دانشجویی، دانش آموزی و طلاب مشغول به فعالیت هستند .
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم که بایستی حیطه فعالیت های خود را بشناسیم و معرفی کنیم تا بتوانیم با هم افزایی به نوعی اثر گذاری بیشتری داشته باشیم .
 
وی افزود: اهداف هلال احمر شامل امداد رسانی در زمان جنگ و حادثه است که آمادگی برای اتفاقات مختلف ایجاد می‌کند که در این بخش ما میتوانیم با همکاری کانون‌های مساجد فعالیت های اثرگذاری داشته باشیم .
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: از جمله طرح های ما دادرس، خادم است که می توانیم از این پتانسیل ها در زمینه همکاری استفاده کنیم و به هدف خود برسیم .
 
وی بیان کرد: طرح محله ایمن از جمله دیگر اقدامات ما است که در کانون های مساجد نیز میتوان آن را پیگیری کرد و مردم را آگاه سازی کنیم .
 
در پایان این نشست نیز قرار شد کارشناسان با بررسی فعالیت‌‎های دو مرکز تفاهم نامه‌ای امضا شود .
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0931 sec