شناسه خبر: 64679 منتشر شده در مورخ: 1397/03/24 ساعت: 11:40 گروه: اجتماعی
سال گذشته چهار هزار و 36 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد به اردوی زیارتی آموزشی عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم اعزام شدند.

به گزارش یزدی نیوز حجت‌الاسلام «علی‌محمد اسلامی منش» معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد با اشاره به اهمیت برگزاری اردوهای زیارتی آموزشی برای جامعه هدف تحت حمایت، گفت: اردو از جمله فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد پرورشی است که هم سو با فعالیت‌های تربیتی آموزشی کمیته امداد زمینه را برای رشد آگاهانه ایمانی و تقویت بنیه اعتقادی و تثبیت ارزش‌های اسلامی مددجویان تحت حمایت را فراهم می‌کند. 

 
وی بابیان این که برنامه‌های اردویی این نهاد با توجه به نیازهای تربیت دینی مددجویان متناسب‌سازی و برگزار می‌شود، افزود: سال گذشته چهار هزار و 36 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد به اردوی زیارتی آموزشی عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم اعزام شدند. 
 
معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد با اشاره به این که کلاس‌های آموزشی متنوعی در کنار برگزاری اردو برای مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود، گفت: 38 درصد مددجویان اعزامی به اردو در سال 96 از مادران و دختران تحت حمایت، 25 درصد زنان و مردان سرپرست خانوار، 15 درصد سالمندان، 14 درصد دانش آموزان، هفت درصد دانشجویان و طلاب علوم دینی و یک درصد جوانان در آستانه ازدواج بودند. 
 
وی بابیان این که 82 درصد مددجویان اعزامی به اردو زن و 18 درصد مرد بوده‌اند، ادامه داد: طی سال گذشته 682 مددجوی تحت حمایت به اردوی زیارتی عتبات عالیات اعزام شدند که 361 مورد مربوط به پیاده‌روی اربعین حسینی بوده است. 
 
اسلامی‌منش افزود: دو هزار و 929 مددجو نیز به اردوی مشهد مقدس اعزام شدند که هزار و 644 نفر از این مددجویان در قالب طرح شوق زیارت و با مشارکت خیران به زیارت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) مشرف شدند، 425 مددجو نیز به اردوی قم اعزام شدند. 
 
وی با بیان اینکه 53 درصد از اعتبار موردنیاز برای برگزاری اردوهای زیارتی از محل اعتبارات دولتی و 47 درصد از محل کمک‌های مردمی و صدقه تأمین‌شده است، ادامه داد: 474 میلیون تومان برای برگزاری اردوهای زیارتی آموزشی مددجویان تحت حمایت استان یزد در سال 96 هزینه شد. 
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3364 sec