شناسه خبر: 64670 منتشر شده در مورخ: 1397/03/23 ساعت: 18:26 گروه: اجتماعی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

استعمال لوازم آرایشی از عوامل چربی پوست در بانوان است

استعمال لوازم آرایشی از عوامل چربی پوست در بانوان است
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد یکی از مشکلات پوستی شایع در بین بانوان را چربی بیش از حد پوستشان خواند و استفاده از لوازم آرایشی به ویژه اجناس نامرغوب را از علل این عارضه عنوان کرد.

به گزارش یزدی نیوز«سید کاظم کاظمینی»  با بیان این که پوست چرب از مشکلات شایع بسیاری از افراد است، گفت: هر چند می‌توان برای رفع این مشکل اقداماتی را انجام داد اما بهتر است که موضوع علت‌یابی و به طور تخصصی درمان شود. 

 
وی در مورد راهکارهای موثر در رفع این مشکل، اظهار کرد: داشتن خواب منظم و انجام ورزش روزانه می‌تواند به فرد پوستی سالم بدهد.
 
این متخصص با اشاره به شایع بودن این عارضه پوستی در بین بانوان، گفت: معمولاً بانوان به علت استفاده از لوازم آرایشی به ویژه از نوع نامرغوب دچار این مشکل می‌شوند که در این مورد استفاده از ضدآفتاب‌های فاقد روغن توصیه می‌شود. 
 
وی در مورد نقش تغذیه مناسب در کاهش و درمان مشکل چرب شدن پوست، بیان کرد: مصرف سیب درختی هنگام ناشتا، افزودن سبوس برنج به رژیم غذایی، مصرف خاکشیر در آب جوش و استفاده از شربت انار به ویژه مخلوط آب‌انار ترش و شیرین، مواد غذایی مفیدی برای کاهش چربی پوست هستند. 
 
کاظمینی در مورد غذاهایی که منجر به افزایش چربی پوست می‌شوند نیز عنوان کرد: غذاهای پرچرب، سرخ‌کردنی، شیرینی، شکلات، خامه، آجیل، چیپس، پفک، ماکارونی، سس، ادویه‌جات تند، سوسیس و کالباس باید به حداقل مصرف برسد. 
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1356 sec