شناسه خبر: 64669 منتشر شده در مورخ: 1397/03/23 ساعت: 17:50 گروه: اجتماعی
سهمیه 832 میلیاردی یزد در طرح اشتغال روستایی عشایری؛

دبیر کارگروه اشتغال استان: دو برابر سهمیه استان به بانک‌ها طرح معرفی کردیم

دبیر کارگروه اشتغال استان:  دو برابر سهمیه استان به بانک‌ها طرح معرفی کردیم
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به سهمیه 832 میلیاردی استان در تسهیلات طرح اشتغال روستایی عشایری، از معرفی دو برابر این سهمیه طرح متقاضیان به بانکها خبر داد و خواستار سرعت عمل بانک‌ها در تأیید و تصویب طرح‌ها با توجه به محدودیت زمانی باقیمانده شد.

به گزارش یزدی نیوز«محمدحسین ریاحی» در کارگروه تخصصی اشتغال استان که به ریاست استاندار یزد برگزار شد، گزارشی از وضعیت عملکرد دستگاه‌ها، بانک‌ها و شهرستان‌ها در جذب اعتبار اشتغال روستایی عشایری ارائه کرد و گفت: با دستور معاونت روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری 12 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در روستاها و مناطق عشایری کشور اختصاص یافت. 

 
به گفته وی، در اجرای این طرح در مرحله اول 832 میلیارد ریال به عنوان سهمیه یزد اعلام شده که دو برابر این مبلغ تاکنون طرح‌های متقاضیان به بانکها برای دریافت تسهیلات معرفی شده است.
 
ریاحی در این باره تعداد طرح‌های مصوب مرتبط با جهادکشاورزی را 726 طرح، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری 100 طرح، صنعت، معدن و تجارت 90 طرح، ارتباطات و فناوری اطلاعات شش طرح، ورزش و جوانان دو طرح و راهداری و حمل و نقل نیز یک طرح، اعلام کرد.
 
وی اضافه کرد: تاکنون از این تعداد 511 طرح بعد از تصویب برای پرداخت تسهیلات به بانک کشاورزی، 108 مورد به پست بانک، 113 طرح به بانک توسعه و تعاون و 99 مورد نیز به صندوق کارآفرینی امید ارسال شده است. 
 
ریاحی گفت: برای جذب سریع‌تر و بیشتر تسهیلات نیز مقرر شد که سه برابر سهمیه شهرستان‌ها، فرمانداران طرح‌های اشتغالزا را بررسی و جهت تایید به کمیته فنی استان ارسال کنند. 
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به زمان کم تا پایان مهلت تعیین شده برای جذب سهمیه استان، بانک‌ها باید سرعت تأیید و تصویب طرح‌ها را افزایش دهند. 
 
این مقام مسئول درباره عملکرد شهرستان‌ها در این بخش هم در انتها گفت: بافق با تصویب 81 میلیارد و 50 میلیون ریال بیشترین مصوبات را نسبت به سهمیه سه برابری به خود اختصاص داده و در رتبه نخست قرار دارد. 
 
دبیر کارگروه اشتغال استان ادامه داد: مهریز نیز با 198میلیارد و 818میلیون ریال تسهیلات نسبت به سهمیه سه برابری در رتبه دوم قرار گرفته است. 
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1432 sec