شناسه خبر: 64529 منتشر شده در مورخ: 1397/03/13 ساعت: 20:39 گروه: اجتماعی
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات یزد:

مردم با حفظ حرمت‌ شب قدر در احیا سهیم باشند

مردم با حفظ حرمت‌ شب قدر در احیا سهیم باشند
معاون فرهنگی شورای تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به میزبانی تمامی مساجد استان در برگزاری مراسم احیا گفت: برنامه‌های شب احیا باید به گونه‌ای برگزار شود که موجب آزار و اذیت مردم نشود از طرفی مردم نیز باید در این شب ها با حفظ حرمت‌ها در برگزاری شب های احیا به بهترین نحو سهیم باشند .

به گزارش یزدی نیوز«علی کارگر» ، با اشاره به برگزاری برنامه‌های شب احیا در تمامی مساجد استان و شهر یزد، اظهار کرد: در مساجد و برخی از خانه‌ها که درون محلات واقع هستند، برنامه‌های شب احیا متشکل از برگزاری ادعیه و قران خوانی، روضه و بعضی موارد برگزاری نماز قضا در برخی مساجد است .

 
وی افزود: البته برگزاری نماز جماعت قضای حتمی در مسجد بستگی به شرایط مسجد دارد .
 
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در مورد اهمیت رعایت حرمت‌ها و پیشگیری از مردم آزاری در این شب‌ها گفت: برنامه‌های شب احیا باید به گونه‌ای برگزار شود که موجب آزار و اذیت مردم نشود از طرفی مردم نیز باید در این شب‌ها با حفظ حرمت‌ها در برگزاری مراسم‌های شب احیا به بهترین نحو سهیم باشند .
 
کارگر در ادامه شب‌های احیا را شب تقدیر و تعیین سرنوشت دانست و بیان کرد: به خواندن و مداومت سوره قدر در این شب‌ها بسیار سفارشش شده است چرا که علاوه بر شهادت حضرت علی (ع) به روایتی در یکی از این سه شب سرنوشت انسان رقم میخورد و حیات، مرگ، رزق و روزی و دیگر موارد تعیین می شود .
 
وی خاطرنشان کرد: در این شب قران بر سر میگذاریم و خداوند را به نام ائمه سوگند می دهیم. عبادت، تضرع و راز و نیاز می کنیم تا به امید پروردگار سرنوشت هایمان به نیکی رقم بخورد .
 
 
منبع:ایسنایزد
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1679 sec