شناسه خبر: 64187 منتشر شده در مورخ: 1397/02/29 ساعت: 10:11 گروه: اجتماعی
شهردار یزد با اشاره به ضرورت ایجاد اعتماد بیش از پیش بین شهرداری و مردم، گفت: یزد به یک کارگاه بزرگ عمرانی برای پیشرفت و زیبایی تبدیل شده است.

به گزارش یزدی نیوز«مهدی جمالی‌نژاد» با اشاره به این ‌ که انقلاب اسلامی ایران با تمام سختی‌هایی که در پیش داشت قله‌های افتخار را یکی پس از دیگری فتح کرده، اظهار کرد: در حال حاضر خاکریزها و محل رزم ما نسبت به گذشته تفاوت کرده و نگاه جدیدی را در برابر جنگ دشمن نیاز داریم.‌

 
وی با اشاره به این ‌ که اقتدار هر کشور به واسطه وجود سه قدرت خدادادی، اکتسابی و گفتمانی است، افزود: بسیاری از کشورهای قدرت خدادادی از جمله نفت و معادن و موارد مختلف دیگر را دارند و برخی کشورها هم از قدرت اکتسابی بالایی برخوردارند ولی این دو به تنهایی اقتدار یک کشور را به دنبال ندارد.
 
شهردار یزد، گفت: هر کشوری برای اینکه بتواند به اقتدار دست پیدا کند، باید علاوه بر دو قدرت قبلی قدرت گفتمانی هم داشته باشد و انقلاب اسلامی ایران هم با گفتمان ناب امام خمینی(ره) که بحث نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را مطرح کردند، اقتدار بسیار بالایی دارد.
 
وی در ادامه با تاکید بر این ‌ که دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها هم خارج از این گفتمان نیستند تصریح کرد: هنوز گفتمان حضرت امام در شهرهای کشور حاکم است.
 
این مقام مسئول با اشاره به اقدامات شهرداری شهر جهانی یزد، خاطرنشان کرد: شهرداری یزد با تمام ظرفیت در حال تبدیل کردن این شهر به یک کارگاه بزرگ عمرانی است و در نقاط مختلف شهر اقدامات گسترده‌ای برای توسعه زیرساخت‌ها، زیباسازی و رفع مشکلات انجام گرفته است.
 
شهردار یزد گفت: اگر قرار است در شهری ظرفیت‌ها برای پیشرفت مورد استفاده قرار گیرد لازم است که مناسبات شهرداری با مردم، دستگاه‌ها و حاکمیت به بهترین نحو تکمیل و بهبود یابد که در این زمینه هم شهرداری یزد قدم‌های بلندی را برداشته و تلاش‌های زیادی انجام داده است.
 
جمالی‌نژاد ایجاد نهضت پاسخگویی به مردم را یکی از مهمترین اقدامات شهرداری یزد در زمینه بهبود مناسبات شهرداری با مردم دانست و تصریح کرد: از این روز روزهای یک‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌‌ها با حضور در مناطق مختلف شهر به صحبت‌های آنها گوش داده و پاسخ‌های لازم را به آنها ارائه می‌کنیم.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که از گذشته‌های دور در شهر یزد بوده این است که خیلی از مردم به شهرداری‌ها اعتماد ندارند و لازم است که این دیوار بی‌اعتمادی کوتاه‌تر شود و فرو ریزد.
 
شهردار شهر جهانی یزد افزود: اگر این دیوار از بین برود حضور مردم در عرصه‌های مختلف افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌های شهر‌ها پایین می‌آید.
 
جمالی‌نژاد با تاکید بر این ‌ که با این بودجه‌های ناچیزی که شهرداری دارد نمی‌توان شهری آباد و زیبا ایجاد کرد افزود: برای رفع مشکل کمبود بودجه، باید در زمینه جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اقدامات لازم صورت گیرد.
 
وی تصریح کرد: نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که اگر حتی امکان جذب سرمایه‌های خارجی و از سرمایه‌گذاران دیگر استان‌ها وجود ندارد باید زمینه‌ای فراهم شود که با تقویت زیرساخت‌ها، سرمایه‌های مردم یزد در این شهر مورد استفاده قرار گیرد و به نوعی سرمایه سوزی انجام ندهیم که این موضوع هم با افزایش اعتمام مردم به شهرداری‌ها امکان‌پذیر است.
 
شهردار شهر جهانی یزد افزود: به مردم این نوید را می‌دهیم که برای نخستین بار برنامه پنج ساله شهر یزد تدوین شده و به زودی شهروندان می‌توانند این برنامه را در اختیار داشته و مطالعه کنند. 
 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1776 sec