شناسه خبر: 64145 منتشر شده در مورخ: 1397/02/26 ساعت: 19:06 گروه: اجتماعی
معاون مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس نهضت سوادآموزی یزد گفت: ۴۰۰ کودک افغان در طرح سوادآموزی کودکان بیسواد افغان شرکت می کنند.

به گزارش یزدی نیوزمرآت امین الرعایا  در آیین افتتاح طرح آموزش سوادآموزی کودکان بازمانده از تحصیل افغان در یزد به تشریح طرح پرداخت و اظهار داشت: اجرای این طرح بین سه تا ۱۰ سال طول می کشد و ویژه افراد بازمانده از تحصیل خواهد بود.

 
وی با بیان اینکه اجرای این طرح امکان باسوادی برای نزدیک به ۴۰۰ نفر از کودکان شناسایی شده را فراهم می کند ادامه داد: آموزش های این طرح کاملتر از مدارس است چراکه پس از پایان دوره، سه سال از دوره ابتدایی را طی خواهند کرد.
 
رئیس نهضت سوادآموزی یزد مدت برگزاری دوره آموزشی این طرح را شش ماه خواند و عنوان کرد: پس از اتمام کامل این دوره گواهی پایان تحصیلات ابتدایی به آموزش دیدگان اعطا خواهد شد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هفت هزار و ۴۰۰ نفر از اتباع در استان یزد در دوره های سواد آموزی و انتقال شرکت کردند افزود: با درصد قبولی بالای ۹۵ درصد موفق شدند گواهی پایان دوره را دریافت کنند.
 
امین الرعایا اضافه کرد: معتقدیم هر خدمتی که در این راستا به همنوعان خود ارائه می کنیم از وظایف ما است و عزیزانی که در شرایط جمهوری اسلامی به دنبال سوادآموزی هستند ما نیز در علم آموزی به عنوان یک نعمت برای آن ها تلاش می کنیم.
 
وی با بیان اینکه در سال جاری هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه اتباع خارجی با محوریت اتباع افغانی به یزد داده شده است تصریح کرد: نام نویسی ها از نیمه خرداد آغاز می شود و در دو دوره سواد آموزی و انتقال از ابتدای تیرماه شرکت خواهند داشت.
 
رئیس نهضت سوادآموزی استان یزد با اشاره به پیشینه آموزش اتباع در نهضت سواد آموزی اظهار داشت: در این سال ها علاوه بر اینکه سهمیه اختصاصی را پوشش دادیم خوشبختانه توانستیم بیش از آنچه که متعهد شدیم نیز افراد را تحت پوشش سواداموزی در آوریم.
 
وی با بیان اینکه خوشبختانه علاقه خوبی نیز از سوی اتباع برای سواد آموزی وجود دارد عنوان کرد: درصد قبولی اتباع در یادگیری سواد و قبولی آن ها نیز بیش از ۹۸ درصد بوده است که این موضوع انگیزه ای برای این سازمان است.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1378 sec