شناسه خبر: 64103 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 ساعت: 07:50 گروه: شهرستان ها
فرماندار میبد خبر داد؛

سیل زدگان منطقه ندوشن نجات یافتند

سیل زدگان منطقه ندوشن نجات یافتند
فرماندار شهرستان میبد با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای مهار حوادث ناشی از بارش باران،‌گفت: به دنبال بارش دیشب 17 نفر در مسیرهای صدراباد و ندوشن گرفتار سیل شدند که با همکاری نیروهای امداد و نجات، شهرداری و سایر دستگاه‌ها نجات یافتند .

به گزارش یزدی نیوز«حسین فلاح» با اشاره به بارش بارندگی‌های قابل توجه در منطقه ندوشن، اظهار کرد: میزان بارندگی‌های سال جاری در منطقه ندوشن، اشنیر و صدرآباد نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است .

 
وی میزان بارش 24 ساعت گذشته در صدرآباد 21 میلی متر، ندوشن 18 میلی متر، اشنیر 17 میلی متر و میبد را 7.5 میلی متر عنوان کرد و افزود: در اثر این بارش‌ها شاهد جریان سیل در منطقه بالا دست صدرآباد بودیم که با تدابیر دیده شده این آب‌ها در سیل بندها و بندهای خاکی که توسط منابع طبیعی احداث شده، ذخیره شد .
 
فرماندار شهرستان میبد، با بیان این‌که در شب گذشته احتمال شکستن سد علویه وجود داشت، گفت: با تلاش‌های شهرداری، بخشداری و اداره راهداری شهرستان ندوشن لحظاتی پیش این آب‌ها مهار شد .
 
فلاح در ادامه با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای مهار حوادث ناشی از بارش باران، تصریح کرد:‌ با توجه به پیش بینی بارش باران در ساعات بعدازظهر، ضروری است مردم به هشدارهای سازمان هواشناسی توجه کامل داشته باشند .
 
این مقام مسئول با بیان این‌که در شب گذشته خانواده‌ای در فاصله 15 کیلومتری ندوشن درگیر سیل شدند گفت: این خانواده با کمک کارکنان شهرداری ندوشن نجات یافتند .
 
وی افزود:‌ حدود 17 نفر نیز در مسیرهای صدراباد و ندوشن گرفتار سیل شدند که این افراد هم خوشبختانه با همکاری نیروهای امداد و نجات، شهرداری و سایر همکاران نجات یافتند .
 
فلاح با اشاره به این‌که با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی تا کنون حادثه‌ای گزارش نشده است،‌تصریح کرد: با توجه به این‌که در اثر ادامه بارش‌ها احتمال نزدیک شدن آب به بندهای نزدیک شهر میبد وجود دارد، مردم و مسئولین باید با هماهنگی‌های لازم برای جلوگیری از بروز حوادث آمادگی لازم را داشته باشند.
 
فرماندار میبد با بیان این‌که قسمتی از آسفالت و شانه‌های جاده صدرآباد به ندوشن تخریب شده است، خاطرنشان کرد:‌ با تلاش نیروهای راهداری و همکاران مدیریت استان در حال حاضرتمام راه‌ها باز است .
 
این مسئول در پایان با اشاره به این‌که خسارت وارد شده هنوز ارزیابی نشده است، گفت: به طور کلی حادثه قابل توجهی رخ نداده اما به دلیل بارش تگرگ به باغات استان خسارت هایی وارد شده که ظرف 24 ساعت آینده کلیه خسارت‌ها جمع بندی می‌شود .
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1423 sec