شناسه خبر: 64037 منتشر شده در مورخ: 1397/02/21 ساعت: 18:11 گروه: اجتماعی
حجت الاسلام راشد یزدی:

عالمان دینی طبیبان جامعه هستند

عالمان دینی طبیبان جامعه هستند
حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره عالمان دینی، گفت: عالمان دینی طبیبان جامعه برای توسعه فرهنگی و اجتماعی هستند.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام و المسلمین«کاظم راشد یزدی» در کنگره بزرگداشت مرحوم حاج شیخ غلامرضا یزدی با بیان این که عالمان دینی طبیبانی هستند که حیاط جامعه به آنها وابسته است، اظهار کرد: معرفت اسلام شناخت علم است و به همین دلیل عالمان دینی نقش مهمی در هدایت و درمان جامعه ایفا می‌کنند.

 
وی با اشاره به فضائل مرحوم حاج شیخ غلامرضا یزدی، افزود: شاگردان حاج شیخ از جمله افراد برجسته از نظر علمی و اخلاقی هستند که نشان دهنده روح بلند و عمل صالح شیخ غلامرضا یزدی است.
 
حجت الاسلام راشد یزدی دانشمند بودن به علوم دینی را یکی از مهمترین ویژگی‌های حاج شیخ دانست و گفت: عمل کردن به دستورات الهی و خلوص نیت از جمله دلایل محبوبیت شیخ غلامرضا یزدی بین اقشار مختلف بوده و است.
 
این کارشناس مسائل دینی در ادامه با بیان این‌که اخلاص از دیگر ویژگی‌های حاج شیخ بوده است، تصریح کرد: متأسفانه امروزه آن طور که باید و شاید اخلاص در جامعه وجود ندارد و این یکی از دلایل وجود مشکلات اقتصادی و فرهنگی مختلف است.
 
وی ثابت قدم بودن در حراست از ارزش‌های اسلامی و دینی یکی دیگر از ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی حاج شیخ بوده است، تأکید کرد: نهادینه کردن ارزش های اخلاقی دین اسلام بین اقشار جامعه اولویت مهم شیخ غلامرضا یزدی بود.
 
راشد یزدی در پایان برگزاری کنگره شیخ غلامرضا یزدی را اقدامی مهم و کارآمد در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره عالمان دینی دانست و گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره عالمان دین راهی برای توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه است.
 
  منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1433 sec