شناسه خبر: 63612 منتشر شده در مورخ: 1397/01/31 ساعت: 14:40 گروه: اجتماعی
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان یزد در دوره مدیریت جدید بیشتر نیازمند ایجاد نوگرایی، شادابی ، نشاط و تحرک بهتر در بخش های مختلف برای توسعه و پیشرفت است.

به گزارش یزدی نیوزسیدحمید کلانتری روز پنجشنبه در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار و تعدادی از مسئولان دولتی و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی یزد افزود: همیشه به دنبال این بودیم، بزرگان یزدی در فضایی بزرگ، حرکتهای جمعی برای توسعه استان انجام دهند.

وی با انتقاد از اینکه برخی از مردم در بسیاری ها فعالیت های اجتماعی به همدیگر کمک نمی کنند، افزود: باید برای پیشرفت کشور به هم کمک کنیم و با یکدیگر در این مسیر حرکت کنیم ، اگر فردی پشت سر ما حرکت می کند نباید برای او مزاحمت ایجاد کرد.
معاون وزیر تعاون تصریح کرد: انتقاد بخش خصوصی از بخش های دولتی موجب اتفاق خوب می شود و علاوه بر ایجاد انسجام میان بخش های مختلف ، زمینه ساز حل مشکلات خواهد شد.
کلانتری با اشاره به ظرفیت های بالای یزد در بخش های مختلف گفت: باید با شناخت قابلیت ها از یک سو و از سوی دیگر آسیب شناسی دقیق مشکلات ، موانع پیشرفت استان را رفع کرد.
وی با بیان اینکه یزد در برخی مقاطع در بسیاری حوزه ها از جمله مسائل اقتصادی به عنوان الگوی کشور معرفی شد ، ادامه داد: خلاقیت و نوآوری در استان نسبت به سایر مناطق بالاتر است و توسعه آن نیز در حد و قواره خودش است.
کلانتری تأکید کرد: اگر نشاط و شادابی همراه با تحول در استان باشد، قطعا سال های آینده شاهد رشد سرمایه گذاری ها و نگاه واقعی تر مسئولان به یزد خواهیم بود.
یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت با سه هزار و 600 واحد تولیدی چهارمین استان صنعتی کشور محسوب می شود .
این استان بزرگترین تولید کننده کاشی و سرامیک کشور است و 25 درصد تولید محصولات نساجی و نیمی از سنگ آهن تولید کشور را در اختیار دارد .
همچنین به عنوان نخستین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان شناخته می شود.
 
منبع:ایرنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1388 sec