شناسه خبر: 63487 منتشر شده در مورخ: 1397/01/25 ساعت: 12:38 گروه: اجتماعی
آب از چشمه غربال بیز مهریز که در جوار روستای مدوار بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد، امروز شنبه بعد از گذشت حدود یکسال دوباره جاری و موجب خوشحالی مردم و کشاورزان منطقه شد.

به گزارش یزدی نیوزغربال بیز یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان منطقه است که در طول سال و به ویژه ایام نوروز، افرادی زیادی از فضای فرحبخش اطراف چشمه استفاده می کنند.

مجموعه گردشگری غربال بیز مهریز با مساحت 10 هکتار در جوار روستای مدوار و در دامنه کوهی به همین نام قرار دارد و با چشم اندازی زیبا و طبیعتی آب از حفره های داخل کوه در محل جاری است و به باور مردم منطقه نخستین مجتمع زیستی و سکونتگاه انسان به شمار می رود.
عضو شورای اسلامی روستای مدوار مهریز روزشنبه گفت: بارش های خوب چند روز گذشته در منطقه و به خصوص در ارتفاعات مشرف بر غربال بیز موجب جاری شدن دوباره این چشمه شد.
مهدی فلاح در گفت و گو با ایرنا ابرار امیدواری کرد که با تداوم بارش ها در منطقه و ارتفاعات ، آب چشمه غربال بیز همچنان در نیمه نخست سال 97، جاری باشد.
وی یادآور شد: اگر بارش ها تداوم نداشته باشند ممکن است، آب اندک چشمه نیز چند روز آینده خشک شود .
منطقه ییلاقی غربال بیز در 10 کیلومتری غرب شهر مهریز قرار دارد .
شهرستان مهریز حدود 2دهه با خشکسالی رو بروست، تداوم این پدیده خسارت های زیادی به زیرساخت های بخش کشاورزی و اقتصادی منطقه وارده کرده است. 
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1409 sec