شناسه خبر: 63457 منتشر شده در مورخ: 1397/01/24 ساعت: 12:45 گروه: شهرستان ها
کاهش 18درصدی ازدواج در ابرکوه و تاکید فرماندار مهریز به احداث ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی از جمله اخبار روز پنجشنبه استان یزد است.

به گزارش یزدی نیوزبه گفته رئیس اداره ثبت احوال ابرکوه، در سال 1396، 322 مورد ازدواج در این شهرستان ثبت شد که این عدد نسبت به سال ماقبل 18درصد کاهش دارد.

غلامرضا شفیعی به ایرنا افزود: سال گذشته، 969 مورد تولد نوزاد ثبت شد که 501 نفر دختر و بقیه پسر بودند که این تعداد تولد نسبت به مدت مشابه سال 1395 هشت درصد کاهش نشان می دهد.
وی افزود: 75 مورد طلاق پارسال در این شهرستان ثبت شد که نسبت به سال 1395، 12درصد بیشتر است.
رییس اداره ثبت احوال ابرکوه در مورد فراوانی انتخاب نام فرزندان از سوی خانواده ها یادآور شد: مردم بیشتر اسامی ائمه اطهار (ع) را انتخاب می کنند.
وی اظهار کرد: فراوانی نام برای دختران فاطمه ، زهرا ، زینب ، ریحانه ، نازنین زهرا و برای پسران محمد، ابوالفضل ، امیرعلی، علی، علیرضا ، حسین و حسن است.
این مسئول ، تعداد فوتی ها را 235 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 135نفر مرد و بقیه زن هستند که تعداد افراد متوفی نسبت به سال 95 هشت درصد کاهش دارد. 
رئیس ثبت احوال ابرکوه از صدور 23 هزار فقره کارت ملی هوشمند تاکنون خبر داد و یادآورشد: سال گذشته 10 هزار و 404فقره کارت ملی صادر شد.
شفیعی با بیان اینکه تاکنون 23 هزار و 786 جلد شناسنامه برای متقاضیان صادر شد، تصریح کرد: سال گذشته پنجهزار و 197 جلد شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای 15 سال و نیز برای نوزادان صادر شد که شناسنامه ها با فناوری جدید چاپ و ضریب امنیتی بالایی برخوردار است.
وی از صدور کارت ملی توسط دفاتر پیشخوان دولت خبر داد و گفت: شهروندان می توانند برای تهیه کارت ملی هوشمندبه 2 دفتر پیشخوان دولت این شهرستان مراجعه کنند. 
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در 140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
 
** 
فرماندار مهریز گفت: احداث ساختمانی مستقل برای درمانگاه تامین اجتماعی این شهرستان مهمترین خواسته مردم است. 
سید محمد رستگاری در بازدید از درمانگاه تامین اجتماعی مهریز افزود: در حال حاضر ساختمان اداری و درمانگاه در یک مکان محدود قرار دارد. 
وی ادامه داد: کمبود جا برای بخش اداری در راستای رسیدگی به بیمه شدگان در کنار بخش اداری مشکلاتی را به وجود آورده است. 
فرماندار مهریز اظهار کرد: تاکنون مردم بارها ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی و مستقل شدن بخش اداری آن را خواستار شدند. 
موقعیت خاص مهریز به خاطر قرار گرفتن در کنار جاده تهران ، یزد و بندرعباس و حضور مسافران و همچنین حجم زیاد افراد بیمه شده در این شهرستان ، مکان موجود جوابگوی مخاطبان نیست. 
افزون بر 13 هزار نفر از جمعیت 50 هزار نفری مهریز زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. 
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد. 
 
منبع:ایرنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1423 sec