شناسه خبر: 63249 منتشر شده در مورخ: 1397/01/14 ساعت: 12:55 گروه: میراث و گردشگری
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: برای نخستین بار در کشور 10 دستگاه ون به منظور توسعه گردشگری در مناطق روستایی استان تحویل دهیاری ها شد.

به گزارش یزدی نیوزمحمد یارمند با اعلام این خبر افزود: در قالب این طرح 11 دستگاه خودرو ون دیگر نیز بزودی تحویل دهیاری ها می شود تا در قالب این طرح 21 دستگاه ون برای توسعه گردشگری روستایی استان به کار گرفته می شود.

وی افزود: این طرح با همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و پست بانک اجرا می شود و هدف دولت از اجرای آن، توسعه صنعت گردشگری و ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری هاست.
مدیرکل امور روستایی استانداری یزد تصریح کرد: در مرحله نخست تا پیش از ایام نوروز، هفت دستگاه ون به دهیاری های شهرستان تفت، یک دستگاه به دهیاری های اردکان ، یک دستگاه به خاتم و یک دستگاه به میبد تحویل شد.
یارمند خاطرنشان کرد: قیمت هر دستگاه ون، یک میلیارد و 250 میلیون ریال اعلام شده که 80درصد آن در قالب تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد هشت درصد پرداخت می شود و مابقی از سوی دهیاری پرداخت می شود.
وی اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح شاهد توسعه گردشگری ، ایجاد درآمد و نیز اشتغال پایدار و ماندگاری جمعیت در روستاهای استان یزد باشیم.
هم اکنون از جمعیت یک میلیون و 138 هزار نفری استان یزد تنها 15درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.
استان یزد دارای 10شهرستان، 21 بخش ، 45 دهستان ، 361 دهیاری و 391 شورای اسلامی روستایی است .
 
منبع:ایرنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2271 sec