شناسه خبر: 62966 منتشر شده در مورخ: 1396/12/22 ساعت: 12:51 گروه: اجتماعی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: چهارشنبه سوری یک جشن سنتی و باستانی ایرانیان است که اگر خانواده ها خود جوانان را کنترل و در محلات برگزاری جشن را مدیریت کنند، هیچ اتفاق ناگواری رخ نخواهد داد.

به گزارش یزدی نیوز«علی اکبر شمس» در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد افزود: فضای هیجانی و احساسی جوانی باید تحت نظارت خانواده قرار گیرد تا مبادا تحت شرایط و جو موجود حوادث تلخی رقم بخورد.

 
این مقام قضایی با اشاره به بعضی از اقدامات ضد فرهنگی و مخل در نظم در سنوات اخیر، اظهار کرد:  عده ای با عنوان جشن چهارشنبه سوری اقداماتی را انجام می ‎ دهند که نه تنها ریشه در فرهنگ و سنت‏های این مرز و بوم ندارد بلکه مورد اعتراض و انزجار بسیاری از مردم متین و متدین یزد نیز هست.
 
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی باید با جرائم مشهود برخورد کند و در مورد سایر جرائم احتمالی نیز هماهنگی ‎ های لازم صورت گرفته و ساز و کار صدور مجوزهای قضایی جهت برخورد با افراد مخل امنیت تدارک شده است.
 
دادستان ایجاد فضایی امن و آرام برای شادی و تفریح مردم را خواسته مجموعه قضایی و امنیتی و انتظامی دانست و بیان کرد: تلاش همه مجموعه‏‏ها برگزاری جشن چهارشنبه سوری در یک فضای مناسب و امن برای مردم است.
 
وی با اعلام این که به هیچ کسی اجازه خدشه به امنیت مردم را نخواهیم داد، اظهار کرد: به افراد مظنون، مشکوک و افراد دارای سابقه کیفری که بیم تخطی از قوانین و مقرارت از آنان می‏رود نیز پیام پیشگیرانه ارسال شده است.
 
شمس بر توقیف و برخورد با خودروهای مخل نظم تأکید کرد و گفت: با خودرو ‎‎ هایی که با رانندگی‏های حادثه‏ساز، تجهیزات صوتی خاص و غیره به آرامش مردم و نظم اجتماع ضربه میزنند برخورد می‏شود و خودروهای توقیف شده تا پایان تعطیلات نوروزی در توقیف خواهند ماند. 
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1541 sec