شناسه خبر: 62954 منتشر شده در مورخ: 1396/12/22 ساعت: 18:46 گروه: اقتصادی
رئیس کل بازرسی استان یزد با بیان اینکه باید در قوانین کشور انعطاف پذیری داشته باشیم گفت: نبود بستر مناسب برای سرمایه گذاری هیچ اثری بر اقتصاد کشور ندارد.

به گزارش یزدی نیوز حجت الاسلام اکبر طالبی چاهوکی  در نشست تخصصی سرمایه گذاری استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد اقتصاد و روان شدن بحث اقتصاد را در کشور مهمترین و ضروری‌ترین بحث عنوان کرد و اظهار داشت: این کار با همکاری دستگاه‌ها و سرمایه گذاران در استان یزد قابل حل است.

رئیس کل بازرسی استان یزد افزود: وضعیت کشور از نظر پیشرفت‌های مختلف در ابعادی مثل مسائل پزشکی، هسته‌ای، نانو، موشکی و غیره بسیار خوب بوده و حرف‌های زیادی در دنیا برای گفتن داریم.

وی با بیان اینکه باید وضعیت کنونی اقتصاد کشور را بهبود ببخشیم گفت: برای این کار نیاز به یک بستر مناسب و امن در کشور داریم که متأسفانه این بستر وجود ندارد.

طالبی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم اگر حمایت از سرمایه گذاری، بحث رقابت پذیری، تولید بهینه اقتصادی با یک بستر امن مناسب، اطلاعات و عدالت مناسب وجود داشته باشد همه در یک رده می‌توانند به خوبی به رقابت بپردازند.

رئیس کل بازرسی استان یزد ادامه داد: مطمئن باشید اگر بستر مناسب، امن و آرام برای سرمایه گذاری در کشور وجود نداشته باشد هر چقدر پول تزریق کنیم بازهم هیچ اثری در زمینه اقتصاد کشور ندارد.

وی با بیان اینکه برخی از طرح‌ها در کشور اجرا شد که پول بیت المال از بین رفت و جز بد نامی چیز دیگری نداشت تصریح کرد: طرح‌های پیشنهادی باید به نحوی ارائه شود که شیرینی آن برای مردم باشد نه اینکه عدم اعتماد بین ملت، مردم و دستگاه‌های دولتی ایجاد کند.

طالبی با تأکید بر اینکه همه وظیفه داریم در کشور شرعاً و قانونا از بحث سرمایه گذاری حمایت کنیم افزود: هر چند برخی دنبال زیاده طلبی و سودجویی هستند که کار دستگاه‌های مختلف را سخت می‌کند اما ما باید از بحث مهم و تأثیرگذار سرمایه گذاری در کشور حمایت کامل را داشته باشیم.

رئیس کل بازرسی استان یزد با اشاره به اینکه باید در قوانین کشور انعطاف پذیری داشته باشیم گفت: باید به نحوی در کشور عمل کنیم که اگر شخصی با درستی و بدون هیچ مسئله‌ای علاقه به کار و بهبود وضعیت کشور دارد، بتوانیم با جابجایی و مقداری انعطاف در قانون، کشور را به سمت و سوی پیشرفت سوق دهیم.

وی در پایان تأکید کرد: سرمایه گذاران بدانند که اگر بازرسی تشخیص دهد یک سرمایه گذار واقعی باشد تا جایی که زیر سؤال نرود آن را حمایت می‌کند ولی در مقابل نیز اگر بداند که شخصی دنبال فرصت طلبی و دور زدن قانون است با آن شخص با قاطعیت برخورد می‌کنیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1596 sec