شناسه خبر: 62888 منتشر شده در مورخ: 1396/12/19 ساعت: 16:05 گروه: اقتصادی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از راه‌اندازی پویش خرید کالای ایرانی برای حمایت از تولیدات ملی در استان خبر داد و گفت: این حرکت به ابتکار و حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و با شعار « خرید کالای ایرانی، اشتغال فرزندان ایرانی» برنامه ریزی شد.

به گزارش یزدی نیوزسید مسعود عظیمی افزود: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی، پویش خرید کالای ایرانی راه اندازی شد، امیدواریم با این اقدام زمینه افزایش توانمندی صنایع داخلی و تشویق به بهبود تولیدات فراهم شود.

وی بیان کرد: با خرید کالای ایرانی علاوه بر رونق واحد‌های تولیدی، از کارگرانی که شغل آن‌ها به دلیل رکود صنایع تهدید می‌شود، حمایت خواهد شد.
عظیمی با دعوت از مسئولان برای پیوستن و حمایت از این حرکت افزود: تشویق به خرید کالای ایرانی و نهادینه کردن این فرهنگ ارزشی در میان مردم از اهداف اصلی پویش است.
وی با اشاره به نقش مهم تولیدکنندگان در ایجاد اطمینان در جامعه، گفت: مدیران واحدهای صنعتی نیز برای جلب رضایت مردم، تولید با کیفیت و بر اساس سلیقه بازار تولید و عرضه کنند.
هم اکنون 29 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد که از این تعداد 13 شهرک صنعتی مصوب ، 15 ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است که در بخش های فلزی، شیمیایی، نساجی، غذایی، کانی غیرفلزی، سلولزی، برق و الکترونیک فعالیت دارند. 
وسعت شهرکها و نواحی صنعتی استان هم اکنون 6هزار و 622هکتار است. 
زمینه فعالیت 92 درصد صنایع استان در حوزه صنایع خرد، کوچک و متوسط است که 60 درصد اشتغال صنعتی و 40 درصد سرمایه گذاری در بخش صنعت را شامل می شود. 
تاکنون 942 واحد در شهرک صنعتی استان به بهره برداری رسید که 22 هزار و 147 نفر در این واحدها مشغول به کار هستند. 
در مجموع سه هزار و 500 واحد صنعتی در استان یزد فعال است.
 
منبع:ایرنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1479 sec